Európske atrakcie

Tip na výlet v Anglicku: Stonehenge a Bath, dve historické perly

25.10.2014 | | Hodnotenie článku: 5.00

Byť na dovolenke v hlavnom meste Anglicka a nezájsť si na výlet niekde mimo Londýna, by bolo hriechom. Táto krajina ponúka nespočetné alternatívy na vytvorenie si rôznych plánov. A jedným z nich môže byť preskúmanie jej dejín. Istotne by ste mali navštíviť Stonehenge, ako najstaršiu tunajšiu pamiatku a Bath, ako odkaz na novšie dejiny, ktoré sú však odeté do veľmi elegantnej a príťažlivej podoby.

viac

Navštívte Rotterdamskú tržnicu: Umenie na vás bude priam padať zo stropu

Roh hojnosti, Rotterdam
25.06.2014

Hojnosť je presné vyjadrenie množstva umenia, ktoré sa návštevníkom ponúkne pri nákupe v jednej z Rotterdamských tržníc. viac »

Normandia: Za históriou, kultúrou a gastronómiou

Normandia, Francúzsko
13.06.2014

FRANCÚZSKO - Určite vám je známy známy pojem Normandia. Pravdepodobne z hodín Dejepisu … . Počas 2. svetovej vojny sa na tunajších plážach vylodili spojenci a následne oslobodili Pariž, čo bolo dôležitým medzníkom pre zvrat vo vojne. Avšak Normandia je známa svojou históriou, ktorá sa spája aj s Vikingami, či Juliusom Caesarom … . Preslávená je aj svojim kulinárskymi špecialitami, tradíciami. viac »

Svetový unikát: Slovinský hrad je olemovaný dvoma jaskyňami

Postojnska jama, Slovinsko
06.06.2014

SLOVINSKO - Už na prvý pohľad je slovinský hrad Predjama jedinečnou pastvou pre fotografov. Vyzerá totiž, ako keby vyrastal zo skaly a tvorí tak úžasnú kompozíciu. Okrem toho púta pozornosť ešte aj dvoma jaskyňami. Jedna z nich patrí priamo k hradu a dostanete sa tam počas jeho prehliadky. Tá má však iba 700 metrov. Skutočným skvostom je však druhá Postojnska jama, ktorá ponúka mnoho zaujímavosti a vstupné do nej si môžete zakúpiť vo zvýhodnenom balíčku zároveň s prehliadkou hradu. viac »

Ako sa žije v Provensálsku

Provensálsko, Francúzsko
05.06.2014

FRANCÚZSKO - Predstavte si ako vyrábate svoje vlastné víno na pahorkatinách, kde sa pestuje vinič, popri tom popíjate pastis a máte priateľov susedov, ktorí vlastnia vinohrady. To si predstavujete Provensálsko. Turisti zaplavujú tento región v lete hľadajúc svoje miesto na slnku, no tí, čo tu vlastnia malý kúsok tohto raja si tu užívajú každú sezónu. viac »

5 dôvodov, prečo navštíviť Nórsko

Sognefjorden, Nórsko
23.05.2014

NÓRSKO - Nórsko je v niektorých ohľadoch podobnou krajinou ako Slovensko, keď samozrejme do úvahy neberieme životnú úroveň. Spomínaná podobnosť nie je napríklad len v počte obyvateľov, ale aj v krásach, ktoré dokáže ponúknuť svojim návštevníkom. Poďme sa preto pozrieť na päť dôvodov, prečo by ste nad Nórskom mali premýšľať ako nad destináciou, do ktorej sa v najbližšej dobe vyberiete. viac »

Dovolenka plná zábavy a výletov: Haslital a región Jungfrau sú na to ako stvorené

Haslital a región Jungfrau,
15.05.2014

ŠVAJČIARSKO - Nadchádzajúce leto v údolí Haslital a regióne Jungfrau je plné najrôznejších zážitkov. Pestrofarebné zakvitnuté horské lúky, zurčiace potoky a burácajúce vodopády, strmé skalné bralá a zasnežené ľadovce žiaria v jagavých lúčoch slnka. Perfektnú dovolenku v oblasti Berner Oberland dopĺňa bohatá ponuka výletov, široká paleta aktivít a nespočetný rad športových a kultúrnych podujatí. viac »

Malý nemusí vždy znamenať nudný - Isle of Wight (2. časť)

Isle of Wight, Veľká
15.03.2014

VEĽKÁ BRITÁNIA - Na Isle of Wight máte na výber veľké množstvo pláží. No ak vás leňošenie na nich prestane baviť, tak máte na výber z pestrej ponuky aktivít. Vráťte sa do histórie ostrova a navštívte jednu z pamiatok, absolvujte vyhliadkový let a pozrite si ostrov zhora alebo sa vyberte vyšantiť na jednu z atrakcií pre vás či deti. Ostrov ich má v ponuke viac než dosť. Okrem toho každý mesiac sa tu koná nejaký festival či vystúpenie. Je len na vás, kam sa vyberiete. viac »

Malý nemusí vždy znamenať nudný - Isle of Wight (1. časť)

Isle of Wight, Veľká
12.03.2014

VEĽKÁ BRITÁNIA - A to určite platí pre ostrov Isle of Wight, ktorý sa nachádza na juhu Anglicka. Nájdete tu totiž na približne 380 km² viac ako 80 atrakcií a zaujímavých miest. Každý si tu príde na svoje a určite sa tu nudiť nebudete. Ostrov patrí k jednej z najobľúbenejších dovolenkových destinácií Anglicka. viac »

Dánske Tivoli: vzrušujúca zábava uprostred Kodane

Zábavný park Tivoli, Kodaň,
08.03.2014

DÁNSKO - Jeden z najstarších zábavných parkov v Európe patrí spolu s pre nás bližším viedenským Prátrom k úctyhodným matadorom. I keď totiž za ich pozadím nestojí silný komerčný podtext neustále podporovaný okolitou mediálnou rošádou, ako napríklad v prípade Disneylandov alebo Legolandu, dokázali si stále uchovať svoju popularitu a i desiatky rokov po ich vzniku prinášajú vždy niečo nové, čím dokážu pritiahnuť nových návštevníkov, ktorým park ihneď prirastie k srdcu. Urobte si preto v niektorý víkend čas a vyhraďte si priestor pre návštevu dánskej metropoly, kde podstatnú časť venujete práve Tivoli parku. viac »

Pont du Gard: viete, na ktorej bankovke ho nájdete?

Pont du Gard, Francúzsko
22.02.2014

FRANCÚZSKO - Pokiaľ sa chcete tento rok v lete vydať na potulky južným Francúzskom, určite nevynechajte unikátnu historickú pamiatku z čias Rimanov, ktorá je postavená zo žltých vápencových blokov, pochádzajúcich z neďalekého lomu na ľavom brehu rieky Gardon. Výnimočnosťou mosta sa inšpirovali mnohí svetoví umelci. viac »


<< Predchádzajúci 1 2 3 4 5 Nasledujúci >>
Štvrtok, 27. november. 2014. Meniny má Milan.

Ponuka zájazdov

Foto dňa