Európske atrakcie

20 najnavštevovanejších európskych atrakcií (1. časť)

26.01.2015 | | Hodnotenie článku: 4.57

Turistické atrakcie sú definované ako kultúrne, historické, sakrálne, prírodné pamiatky a oficiálne určené verejné priestranstvá. Poskytnuté informácie od samotných atrakcií, vládnych agentúr a renomovaných médií sa zhromaždili a my ponúkame prehľad 20 najnavštevovanejších pamiatok Európy.

viac

Pripravte sa! Na tento des a hrôzu v centre Londýna v živote nezabudnete!

London Bridge Experience, Londýn,
08.01.2015

Cestovateľský osud vás niekedy zavedie na také miesta, kde by ste sa za normálnych okolností nikdy neocitli. Sladká nevedomosť priviedla k tejto londýnskej atrakcii i nás. I keď sme po celej tour vyšli von poriadne vyčerpaní, jedno vám môžeme zaručiť. Na túto atrakciu istotne nikdy nezabudnete. London Bridge Experience a spolu s tým súvisiaca prehliadka londýnskych hrobiek, bola päť rokov po sebe vyhlásená za najstrašidelnejšiu atrakciu Anglicka a pravidelne sa objavuje aj v rebríčkoch hodnotiacich tie najdesivejšie atrakcie na svete. viac »

Šialené lanové centrum má netradičné miesto – Nachádza sa uprostred jaskyne

Bounce Bellow, Wales, Veľká
11.12.2014

Hlavne sa nepozerajte dolu a len skáčte. Také by mohlo byť pravidlo pri návšteve lanového centra vo Walese. Keď sa totiž pozriete pod vaše nohy uvidíte len prázdnotu. Pod vami sa bude rozprestierať len vzdialené dno bývalej bane. viac »

Tip na výlet v Anglicku: Stonehenge a Bath, dve historické perly

Stonehenge, Veľká Británia
25.10.2014

Byť na dovolenke v hlavnom meste Anglicka a nezájsť si na výlet niekde mimo Londýna, by bolo hriechom. Táto krajina ponúka nespočetné alternatívy na vytvorenie si rôznych plánov. A jedným z nich môže byť preskúmanie jej dejín. Istotne by ste mali navštíviť Stonehenge, ako najstaršiu tunajšiu pamiatku a Bath, ako odkaz na novšie dejiny, ktoré sú však odeté do veľmi elegantnej a príťažlivej podoby. viac »

Navštívte Rotterdamskú tržnicu: Umenie na vás bude priam padať zo stropu

Roh hojnosti, Rotterdam
25.06.2014

Hojnosť je presné vyjadrenie množstva umenia, ktoré sa návštevníkom ponúkne pri nákupe v jednej z Rotterdamských tržníc. viac »

Normandia: Za históriou, kultúrou a gastronómiou

Normandia, Francúzsko
13.06.2014

FRANCÚZSKO - Určite vám je známy známy pojem Normandia. Pravdepodobne z hodín Dejepisu … . Počas 2. svetovej vojny sa na tunajších plážach vylodili spojenci a následne oslobodili Pariž, čo bolo dôležitým medzníkom pre zvrat vo vojne. Avšak Normandia je známa svojou históriou, ktorá sa spája aj s Vikingami, či Juliusom Caesarom … . Preslávená je aj svojim kulinárskymi špecialitami, tradíciami. viac »

Svetový unikát: Slovinský hrad je olemovaný dvoma jaskyňami

Postojnska jama, Slovinsko
06.06.2014

SLOVINSKO - Už na prvý pohľad je slovinský hrad Predjama jedinečnou pastvou pre fotografov. Vyzerá totiž, ako keby vyrastal zo skaly a tvorí tak úžasnú kompozíciu. Okrem toho púta pozornosť ešte aj dvoma jaskyňami. Jedna z nich patrí priamo k hradu a dostanete sa tam počas jeho prehliadky. Tá má však iba 700 metrov. Skutočným skvostom je však druhá Postojnska jama, ktorá ponúka mnoho zaujímavosti a vstupné do nej si môžete zakúpiť vo zvýhodnenom balíčku zároveň s prehliadkou hradu. viac »

Ako sa žije v Provensálsku

Provensálsko, Francúzsko
05.06.2014

FRANCÚZSKO - Predstavte si ako vyrábate svoje vlastné víno na pahorkatinách, kde sa pestuje vinič, popri tom popíjate pastis a máte priateľov susedov, ktorí vlastnia vinohrady. To si predstavujete Provensálsko. Turisti zaplavujú tento región v lete hľadajúc svoje miesto na slnku, no tí, čo tu vlastnia malý kúsok tohto raja si tu užívajú každú sezónu. viac »

5 dôvodov, prečo navštíviť Nórsko

Sognefjorden, Nórsko
23.05.2014

NÓRSKO - Nórsko je v niektorých ohľadoch podobnou krajinou ako Slovensko, keď samozrejme do úvahy neberieme životnú úroveň. Spomínaná podobnosť nie je napríklad len v počte obyvateľov, ale aj v krásach, ktoré dokáže ponúknuť svojim návštevníkom. Poďme sa preto pozrieť na päť dôvodov, prečo by ste nad Nórskom mali premýšľať ako nad destináciou, do ktorej sa v najbližšej dobe vyberiete. viac »

Dovolenka plná zábavy a výletov: Haslital a región Jungfrau sú na to ako stvorené

Haslital a región Jungfrau,
15.05.2014

ŠVAJČIARSKO - Nadchádzajúce leto v údolí Haslital a regióne Jungfrau je plné najrôznejších zážitkov. Pestrofarebné zakvitnuté horské lúky, zurčiace potoky a burácajúce vodopády, strmé skalné bralá a zasnežené ľadovce žiaria v jagavých lúčoch slnka. Perfektnú dovolenku v oblasti Berner Oberland dopĺňa bohatá ponuka výletov, široká paleta aktivít a nespočetný rad športových a kultúrnych podujatí. viac »

Malý nemusí vždy znamenať nudný - Isle of Wight (2. časť)

Isle of Wight, Veľká
15.03.2014

VEĽKÁ BRITÁNIA - Na Isle of Wight máte na výber veľké množstvo pláží. No ak vás leňošenie na nich prestane baviť, tak máte na výber z pestrej ponuky aktivít. Vráťte sa do histórie ostrova a navštívte jednu z pamiatok, absolvujte vyhliadkový let a pozrite si ostrov zhora alebo sa vyberte vyšantiť na jednu z atrakcií pre vás či deti. Ostrov ich má v ponuke viac než dosť. Okrem toho každý mesiac sa tu koná nejaký festival či vystúpenie. Je len na vás, kam sa vyberiete. viac »


<< Predchádzajúci 1 2 3 4 5 Nasledujúci >>
Štvrtok, 5. marec. 2015. Meniny má Fridrich.

Ponuka zájazdov

Foto dňa