Divadlá a múzeá Európy

VIDEO Magické a desivé zároveň: Múzeum čarodejníctva v Cornwalle

15.02.2014 | | Hodnotenie článku: 3.50

VEĽKÁ BRITÁNIA - Nemusíte byť ani nejakým veľkým fanúšikom čarodejníckeho sveta, aby vás to zlákalo na návštevu svojského múzea v mestečku Boscastle v anglickom Cornwalle. Ide totiž o najväčšiu zbierku akýchkoľvek predmetov spájajúcich sa s mágiou. Pootvoria sa vám tak dvere do záhadného sveta, ktorý šteklil predstavivosť už aj mnohým generáciám pred nami. Tak poďte teda na to, nasadnite na metly a nasmerujte si to priamo do Veľkej Británie.

viac

Tajomstvo petrohradskej Ermitáže

Zimný palác leží na
21.08.2013

Petrohradská Ermitáž je jedným z najväčších a najznámejších múzeí planéty. Hoci mnohé fakty z jej histórie a súčasnosti sú verejnosti známe, i ona má svoje tajomstvá. V rozsiahlom podzemí tu žijú už stovky rokov desiatky mačiek-lovcov. Pred hlodavcami slávne diela uchránili, nedokázali ich však uchrániť pred útokmi vandalov. V roku 1985 v útrobách Ermitáže vyvádzal vandal, ktorému padol za obeť jeden z najslávnejších obrazov od Rembrandta. Škody na obraze Danae odborníci odstraňovali dvanásť rokov! viac »

V Marseille, Európskom meste kultúry, otvorili Múzeum Provensálske pohľady

Múzeum Provensálske pohľady, Marseille,
03.03.2013

FRANCÚZSKO - Vo francúzskom Marseille otvorili Múzeum Provensálske pohľady (Musée Regards de Provence) pre verejnosť. Je v ňom inštalovaná výstava Odrazy Stredozemného mora. Expozícia bude otvorená od 1. marca do 16. júna. Francúzske Marseille-Provence je spolu s Košicami v roku 2013 Európskym hlavným mestom kultúry (EHMK). viac »

Pre milovníkov umenia: open-air múzeum v Oslo

Norsk folke múzeum s
23.12.2012

NÓRSKO - Návštevníci nórskeho hlavného mesta by určite nemali obísť Norsk folke múzeum s open-air expozíciou. Je to najväčšie ľudové a kultúrne múzeum v Nórsku. Leží na poloostrove Bygdᴓy, kde sú aj kráľovské pozemky, stajne a polia. Susedí s múzeom Vikingských lodí, múzeom Kon-tiki, Nórskym námorným múzeom a Fram museum, ktoré rozpráva celé dejiny nórskych polárnych expedícií. Spolu tieto múzeá prinášajú neskutočný obraz o severskej histórii. viac »

Siida, okno do sámskej kultúry vo Fínsku

múzeum Siida, Inari, Fínsko
24.08.2012

FÍNSKO - V malom mestečku Inari pri Inarskom jazere uprostred polárneho Fínska, v krajine sobov, sa nachádza centrum a srdce sámskej kultúry menom Siida. Je to malé, no „veľké“ múzeum a sámske kultúrne centrum zároveň. Siida je oknom do sámskej kultúry a histórie fínskych a okolitých ľudí, žijúcich v tomto kúte sveta. viac »

Históriu a zvyky hľadajte v nórskom lesníckom múzeu Elverum

Lode a siete
01.04.2012

NÓRSKO - Elverum je malé mesto v južnom Nórsku, v okrese Hedmark. No malé, možno menej významné mestečko sa môže pochváliť práve tak veľkým a zaujímavým historickým múzeom. Turista alebo cestovateľ, ktorý chce aspoň trochu počas svojho pobytu stráveného v tejto severskej krajine spoznať aj históriu a zvyky či obyčaje, by sa sem mal určite vybrať. Lesnícke múzeum totiž neponúka len históriu lesníctva, ako má v názve. viac »

Židovské múzeum vo Viedni

múzeum
28.10.2011

RAKÚSKO - Vynovené Židovské múzeum v centre Viedne sprístupnili od 19. októbra širokej verejnosti. Koncom januára tohto roka ho uzatvorili z dôvodu rekonštrukcie. Môžete tak vzhliadnuť v každom ohľade vynovenú a novousporiadanú kultúrnu inštitúciu. viac »

Najstaršie divadlo sveta je v Paríži!

Comédie-Française - Salle Richelieu
11.02.2011

FRANCÚZSKO - Parížske divadlo Comédie-Française, ktoré je označované za najstaršiu scénu národných divadiel, vzniklo na priamy pokyn francúzskeho kráľa Ľudovíta XIV. z 18. augusta 1680 zlúčením Moliérovho súboru s Racinovým divadlom Hôtel de Bourgogne. viac »

Múzeum Anne Frank

Múzeum Anny Frankovej, Amsterdam
13.10.2010

HOLANDSKO/ video - Amsterdamské múzeum Anny Frankovej navštevuje ročne milión návštevníkov. Táto ikona holandskej kultúry prerástla už dávno hranice mesta a krajiny. Denník Anny Frankovej je jedným z najprekladanejších odkazov židovskej literatúry... viac »

Pompiduovo stredisko moderného umenia

Pompidou centre, Metz
05.09.2010

FRANCÚZSKO/ video - V meste Metz vo východnom Francúzsku otvorili prvú pobočku svetoznámeho parížskeho Pompiduovho strediska moderného umenia (Centre Pompidou). viac »

Múzeum Prado

Múzeum Prado, Madrid
03.09.2010

ŠPANIELSKO/ video - V tichosti a bez ceremónií bolo pred 191.rokmi, 19.novembra 1819, v Madride pre verejnosť otvorené národné múzeum Prado, ktorého zbierku vtedy tvorilo tisícpäťsto artefaktov. viac »


<< Predchádzajúci 1 2 Nasledujúci >>
Utorok, 23. september. 2014. Meniny má Zdenka.

Ponuka zájazdov

Foto dňa