Divadlá a múzeá Európy

Srdce Paríža – Louvre a jeho desaťtisíce pamiatok mapujúce históriu ľudstva

20.03.2015 | | Hodnotenie článku: 1.00

Jedným z najväčších skvostov Paríža je nepochybne Louvre. Svetovo známe múzeum sa môže pýšiť ročne miliónovou návštevnosťou nielen kvôli záhadnému úsmevu Mony Lisy. My vám prinášame pár zaujímavých pikošiek, ktoré ste o Louvri nevedeli.

viac

FC Barcelona alebo Picasso? Top múzeá v Barcelone, ktoré by bolo hriechom obísť!

Sagrada Familia, Barcelona
16.03.2015

Katalánska metropola Barcelona – to nie je len zásadné obchodné a priemyselné centrum Španielska či futbalový megastánok Nou Camp na čele s top kanoniermi planéty – Lionelom Messim, Neymarom alebo Luisom Suárezom. Viac ako 1 a pol miliónové mesto sa turistom núka útulnými kaviarňami, skvelými reštauráciami, ale aj fascinujúcimi múzeami, ktoré by ste počas návštevy nemali minúť! viac »

Presvedčte sa na vlastné oči. Najprestížnejšie európske múzeá ukrývajú skvosty velikánov

Louvre, Paríž
04.03.2015

Dôvodov, prečo sa nechať strhnúť entuziazmom z cestovania môže byť niekoľko. A jedným z nich môže byť aj túžba dostať sa čo najbližšie k umeniu, ktorého cena je často nevyčísliteľná. Maľby všetkých velikánov, dokonalé sochy stvárňujúce každý detail danej scény a tvorba, o ktorej sa nikdy neprestane diskutovať. Hovoriť dookola o nejakom známom diele, pozerať si ho v časopisoch a knižných publikáciách a vedieť o jeho vzniku všetky podrobnosti je stále nič oproti tomu, keď sa môžete pred neho postaviť a naživo sa presvedčiť o tom, čo vám chcel autom prostredníctvom neho odkázať. viac »

Lode, loďky, lodičky – Národné múzeum Kráľovského námorníctva Portsmouth

HMS Victory, Národné múzeum
23.10.2014

Národné múzeum Kráľovského námorníctva v Portsmouthe je jedno z hlavných námorných múzeí v krajine. Prezrite si, vypočujte a doslova pričuchnite k histórii kráľovského námorníctva cez zbierky artefaktov. Pomocou skvelej expozície sa dostanete späť do histórie, napríklad aj k bitke pri Trafalgare. Tiež si tu môžete otestovať svoje zručnosti, vyskúšať aké by to bolo byť kapitánom na bojovej lodi, či skúsiť pristáť vrtuľníkom na lietadlovej lodi pomocou simulátora. viac »

221B Baker Street – Domov legendárneho Sherlocka

Múzeum Sherlocka Holmesa, Londýn
21.10.2014

Legenda, ktorá okolo seba v pravidelných obdobiach vytvára veľkú mániu. Príbehy o neoblomnom detektívovi s obrovským intelektom a brilantnou dedukciou v súčasnosti spopularizovali dva nezávislé seriály. Jeden z nich sa odohráva v Anglicku a prenáša knižné predlohy Arthura Conana Doyla do aktuálnej podoby. Ten druhý sa odohráva v Amerike, kde sa v úlohe asistenta Watsona objaví nečakane po prvýkrát žena. Oba seriály oživili kult Sherlocka Holmesa, vďaka ktorému sa nielen opätovne zvýšila predajnosť kníh, ale zároveň tí praví nadšenci zatúžili zavítať na miesta, ktoré sa spájajú s touto imaginárnym detektívom. viac »

VIDEO Magické a desivé zároveň: Múzeum čarodejníctva v Cornwalle

Múzeum čarodejníctva, Cornwall, Veľká
15.02.2014

VEĽKÁ BRITÁNIA - Nemusíte byť ani nejakým veľkým fanúšikom čarodejníckeho sveta, aby vás to zlákalo na návštevu svojského múzea v mestečku Boscastle v anglickom Cornwalle. Ide totiž o najväčšiu zbierku akýchkoľvek predmetov spájajúcich sa s mágiou. Pootvoria sa vám tak dvere do záhadného sveta, ktorý šteklil predstavivosť už aj mnohým generáciám pred nami. Tak poďte teda na to, nasadnite na metly a nasmerujte si to priamo do Veľkej Británie. viac »

Tajomstvo petrohradskej Ermitáže

Zimný palác leží na
21.08.2013

Petrohradská Ermitáž je jedným z najväčších a najznámejších múzeí planéty. Hoci mnohé fakty z jej histórie a súčasnosti sú verejnosti známe, i ona má svoje tajomstvá. V rozsiahlom podzemí tu žijú už stovky rokov desiatky mačiek-lovcov. Pred hlodavcami slávne diela uchránili, nedokázali ich však uchrániť pred útokmi vandalov. V roku 1985 v útrobách Ermitáže vyvádzal vandal, ktorému padol za obeť jeden z najslávnejších obrazov od Rembrandta. Škody na obraze Danae odborníci odstraňovali dvanásť rokov! viac »

V Marseille, Európskom meste kultúry, otvorili Múzeum Provensálske pohľady

Múzeum Provensálske pohľady, Marseille,
03.03.2013

FRANCÚZSKO - Vo francúzskom Marseille otvorili Múzeum Provensálske pohľady (Musée Regards de Provence) pre verejnosť. Je v ňom inštalovaná výstava Odrazy Stredozemného mora. Expozícia bude otvorená od 1. marca do 16. júna. Francúzske Marseille-Provence je spolu s Košicami v roku 2013 Európskym hlavným mestom kultúry (EHMK). viac »

Pre milovníkov umenia: open-air múzeum v Oslo

Norsk folke múzeum s
23.12.2012

NÓRSKO - Návštevníci nórskeho hlavného mesta by určite nemali obísť Norsk folke múzeum s open-air expozíciou. Je to najväčšie ľudové a kultúrne múzeum v Nórsku. Leží na poloostrove Bygdᴓy, kde sú aj kráľovské pozemky, stajne a polia. Susedí s múzeom Vikingských lodí, múzeom Kon-tiki, Nórskym námorným múzeom a Fram museum, ktoré rozpráva celé dejiny nórskych polárnych expedícií. Spolu tieto múzeá prinášajú neskutočný obraz o severskej histórii. viac »

Siida, okno do sámskej kultúry vo Fínsku

múzeum Siida, Inari, Fínsko
24.08.2012

FÍNSKO - V malom mestečku Inari pri Inarskom jazere uprostred polárneho Fínska, v krajine sobov, sa nachádza centrum a srdce sámskej kultúry menom Siida. Je to malé, no „veľké“ múzeum a sámske kultúrne centrum zároveň. Siida je oknom do sámskej kultúry a histórie fínskych a okolitých ľudí, žijúcich v tomto kúte sveta. viac »

Históriu a zvyky hľadajte v nórskom lesníckom múzeu Elverum

Lode a siete
01.04.2012

NÓRSKO - Elverum je malé mesto v južnom Nórsku, v okrese Hedmark. No malé, možno menej významné mestečko sa môže pochváliť práve tak veľkým a zaujímavým historickým múzeom. Turista alebo cestovateľ, ktorý chce aspoň trochu počas svojho pobytu stráveného v tejto severskej krajine spoznať aj históriu a zvyky či obyčaje, by sa sem mal určite vybrať. Lesnícke múzeum totiž neponúka len históriu lesníctva, ako má v názve. viac »


<< Predchádzajúci 1 2 3 Nasledujúci >>
Utorok, 31. marec. 2015. Meniny má Benjamín.

Ponuka zájazdov

Foto dňa