Európske mestá

Okúzľujúce Julské Alpy – Slovinský Bled

30.09.2014 | | Hodnotenie článku: 3.67

Ak hľadáte čarovné mestečko v dokonalej prírode, už nehľadajte. Našli sme ho za vás. Je ukryté pod vrcholmi Álp a vyzerá očarujúco v ktoromkoľvek ročnom období. Či už prídete v lete a vykúpete sa v jazere, navštívite ho behom týchto jesenných dní, alebo si ho obzriete ukryté pod bielou prikrývkou neoľutujete. Vždy vás ohromí slovinský Bled.

viac

Pays d´ Auge- rodisko svetoznámeho Camembertu

Caen, Francúzsko
30.09.2014

Pays d´ Auge sa nachádza na malebnom pobreží Lamanšského prielivu. Mestečko preslávil najmä „originálny francúzsky syr.“ Známe je však aj Calvadosom. Asi sa pýtate, čo Calvados vlastne je? Tento originálny destilát sa vyrába z jablkového vína a je typický pre región dolnej Normandie, odkiaľ pochádza. viac »

Amsterdamské kanály – Život na vode

Amsterdamské kanály, Holandsko
24.09.2014

Kedysi stoky a obranné valy sa dnes hrdia zápisom do zoznamu svetového kultúrneho dedičstva UNESCO. Poznáme ich všetci, a väčšina z nás aj dúfa, že sa do Amsterdamu dostane. Prechádzka mestom, ktoré leží na vode má svoje čaro a v dnešnej dobe to na kanáloch žije. Okrem obyvateľov mesta sa tu totiž zbiehajú tisícky turistov, ktorí obdivujú prácu ľudí, ktorí žili pred stovkami rokov. viac »

Taliansky Trieste – okno do sveta

Triest, Taliansko
07.09.2014

Podľa mnohých je talianske mesto Trieste, ktoré sa nachádza na severe, neprávom utláčané do úzadia. Keď by ste mali vymenovať desať miest v tejto krajine, tak vám toto ani nenapadne. Pritom sa v ňom ukrýva mnoho krásnych pamiatok a odráža sa v ňom aj stret niekoľkých kultúr. V minulosti ho zvykli prezývať „okno do sveta“. Bol tam totiž najväčší morský prístav, z ktorého vyrážali lode na ďaleké moreplavby. Odvtedy už ubehlo veľa času, no Trieste naďalej pyšne stráži jeden z možných prístupov do Talianska a skromne čaká na ďalších turistov, pokiaľ objavia jeho skutočnú krásu. viac »

Mont Saint Michel – majestátna perla Normandie

Mont Saint-Michele, Francúzsko
29.08.2014

Francúzsko je štátom plným krásnych turistických prekvapení. Všade, kde sa pohnete, objavíte nejakú perlu, ktorá vám prinesie nový nezabudnuteľný zážitok. Pre cestovateľov je mimoriadnym lákadlom Normandia. Historicky bohatý kraj sa môže pochváliť navyše jedným z bonusov v podobe Mont Saint Michel. V minulosti tam predkovia vybudovali nádherné sídlo, ktoré sa nachádza na vysokej skale v obklopení mora. viac »

Krátky sprievodca Aténami – Dokončite prehliadku pomocou nášho plánu

Partenón, Atény, Grécko
24.08.2014

Pokračujte s nami v prehliadke najúžasnejšieho mesta sveta plného histórie, zábavy a neuveriteľných možností využitia voľného času. viac »

Krátky sprievodca Aténami – prejdite sa mestom pomocou nášho plánu

Partenón, Atény, Grécko
19.08.2014

Mesto s najslávnejšou históriou na svete, mesto uctievané bohmi a ľuďmi. Očarujúce hlavné mesto Grécka bolo vždy kolískou civilizácie. Je to mesto, kde sa narodila demokracia a väčšina múdrych ľudí staroveku. Najdôležitejšie civilizácie starovekého sveta rozkvitli v Aténach a znova ožívajú prostredníctvom svetovo najviac impozantných stavieb. Ak hlavné mesto Grécka navštívite raz, nebude vám to stačiť. viac »

Najlepšia pláž Veľkej Británie. Skočte si do Walesu za tým najlepším, čo ostrovy ponúkajú

Tenby, Wales
30.06.2014

Pláž neznamená pre nás všetkých to isté. Vo Veľkej Británii to platí dvojnásobne, keďže tunajšie pláže nepatria práve do skupiny tradičných dovolenkových destinácií. Príroda tu vytvorila podmienky, ktoré neulahodia všetkým. Avšak tí, čo radi hľadajú nájdu pláž snov aj v chladnejších vodách Keltského mora. viac »

Príroda, zrúcaniny a Grécko za rohom, to je Albánsko!

Albánsko, Butrint
28.06.2014

Dlho avizovaný hit tejto sezóny zaznamenal u dovolenkárov naozaj veľký úspechov. Cenovo veľmi prijateľná krajina, doposiaľ nie príliš poznačená masovým turizmom a navyše s doteraz neopozeranými krásami, ktoré vás nebudú nudiť a nestrávite dovolenku len oddychovaním na pláži. Albánsko vám prináša skvelú kombináciu mora, krásnej prírody a nezabudnuteľných pamiatok. Stačí si len navoliť tú správnu kombináciu a vybrať sa v ústrety novému dobrodružstvu. viac »

Portsmouth - mesto, ktoré musíte navštíviť

Portsmouth, Veľká Británia
12.06.2014

VEĽKÁ BRITÁNIA - Portsmouth si zamilujete nielen pre značkový tovar za nízke ceny, ale hlavne pre prímorskú atmosféru tohto prístavného mesta, ktoré je domovom kráľovskej flotily. Byť v nákupnom centre a pritom si pochlipkávať čaj priamo pri mori s pohľadom na zaoceánske lode či mať vyhliadkovú vežu hneď nad hlavou? Také nákupy môžete zažiť len v Portsmouthe. viac »

Benátky a okolie: Výlet, ktorý sa oplatí

Benátky, Taliansko
09.06.2014

TALIANSKO - Benátky je jedno z tých miest, ktoré každý vidí pred tým ako ho navštívi. Zelené kanály a známe mosty, veľké rezidencie sfarbené teplými farbami, úzke uličky, dych berúca otvorenosť námestia Svätého Marka, klenutý predok gondol – toto všetko je zachytené v médiách tak klasicky ako Canalettove obrazy. Benátky sú dobre zachovalou pamiatkou a zároveň žijúcim, pulzujúcim, no aj potápajúcim sa mestom plným súčasného umenia, tradičných remesiel a vysokej kultúry. viac »


<< Predchádzajúci 1 2 3 4 5 Nasledujúci >>
Štvrtok, 2. október. 2014. Meniny má Levoslav.

Ponuka zájazdov

Foto dňa