Európske mestá

Krátky sprievodca Aténami – prejdite sa mestom pomocou nášho plánu

19.08.2014 | | Hodnotenie článku: 5.00

Mesto s najslávnejšou históriou na svete, mesto uctievané bohmi a ľuďmi. Očarujúce hlavné mesto Grécka bolo vždy kolískou civilizácie. Je to mesto, kde sa narodila demokracia a väčšina múdrych ľudí staroveku. Najdôležitejšie civilizácie starovekého sveta rozkvitli v Aténach a znova ožívajú prostredníctvom svetovo najviac impozantných stavieb. Ak hlavné mesto Grécka navštívite raz, nebude vám to stačiť.

viac

Najlepšia pláž Veľkej Británie. Skočte si do Walesu za tým najlepším, čo ostrovy ponúkajú

Tenby, Wales
30.06.2014

Pláž neznamená pre nás všetkých to isté. Vo Veľkej Británii to platí dvojnásobne, keďže tunajšie pláže nepatria práve do skupiny tradičných dovolenkových destinácií. Príroda tu vytvorila podmienky, ktoré neulahodia všetkým. Avšak tí, čo radi hľadajú nájdu pláž snov aj v chladnejších vodách Keltského mora. viac »

Príroda, zrúcaniny a Grécko za rohom, to je Albánsko!

Albánsko, Butrint
28.06.2014

Dlho avizovaný hit tejto sezóny zaznamenal u dovolenkárov naozaj veľký úspechov. Cenovo veľmi prijateľná krajina, doposiaľ nie príliš poznačená masovým turizmom a navyše s doteraz neopozeranými krásami, ktoré vás nebudú nudiť a nestrávite dovolenku len oddychovaním na pláži. Albánsko vám prináša skvelú kombináciu mora, krásnej prírody a nezabudnuteľných pamiatok. Stačí si len navoliť tú správnu kombináciu a vybrať sa v ústrety novému dobrodružstvu. viac »

Portsmouth - mesto, ktoré musíte navštíviť

Portsmouth, Veľká Británia
12.06.2014

VEĽKÁ BRITÁNIA - Portsmouth si zamilujete nielen pre značkový tovar za nízke ceny, ale hlavne pre prímorskú atmosféru tohto prístavného mesta, ktoré je domovom kráľovskej flotily. Byť v nákupnom centre a pritom si pochlipkávať čaj priamo pri mori s pohľadom na zaoceánske lode či mať vyhliadkovú vežu hneď nad hlavou? Také nákupy môžete zažiť len v Portsmouthe. viac »

Benátky a okolie: Výlet, ktorý sa oplatí

Benátky, Taliansko
09.06.2014

TALIANSKO - Benátky je jedno z tých miest, ktoré každý vidí pred tým ako ho navštívi. Zelené kanály a známe mosty, veľké rezidencie sfarbené teplými farbami, úzke uličky, dych berúca otvorenosť námestia Svätého Marka, klenutý predok gondol – toto všetko je zachytené v médiách tak klasicky ako Canalettove obrazy. Benátky sú dobre zachovalou pamiatkou a zároveň žijúcim, pulzujúcim, no aj potápajúcim sa mestom plným súčasného umenia, tradičných remesiel a vysokej kultúry. viac »

Oxford - mesto, ktoré inšpirovalo J. K. Rowling

Oxford, Veľká Británia
03.06.2014

VEĽKÁ BRITÁNIA - Asi každý pozná slovné spojenie „Oxfordská univerzita.“ Univerzita v Oxforde sa totiž zaraďuje medzi najpoprednejšie a najlepšie univerzity sveta, ako je Harvard, Stanford či Cambridge. Oxford dokonca inšpiroval aj svetoznámu britskú spisovateľku, J. K. Rowling, v jej rozsiahlom diele Harry Potter. Tí, ktorí s utajeným dychom čítali sedemzväzkové dielo, je dobre známa čarodejnícka škola Rokfort. Práve tu totiž čarodejníci získavali svoje čarodejnícke vedomosti. A práve Oxfordská univerzita bola pre autorku bestselleru inšpiráciou pre vytvorenie čarodejníckej školy. Dokonca filmová predstaviteľka Hermiony Grangerovej, Emma Watson, pochádza práve odtiaľto. viac »

Dublin na vlastných nohách - na prechádzkach predmestiami

Dublin, Írsko
01.06.2014

íRSKO - Keď si vaše nohy oddýchnu po maratóne po všetkých múzeách írskej metropoly a keď sa vašej hlave uľaví po ostatnej návšteve templebarského pubu a niekoľkých pintách Guinnessa, je načase urobiť si ďalšie plány, ako by ste spoznali toto mesto. Obrovskou výhodou Dublinu je, že si stačí sadnúť do jeho prímestského vláčika a do pol hodiny sa nachádzate v inom svete pri mori. O úžasné vyhliadky nie je nikde núdza a bolo by hriech nevyužiť krásne slnečné počasie na spoznanie ich úchvatnej prírody. viac »

Kostry v habitoch, magická kľúčová dierka, bohémska štvrť: Rím, ako ho možno nepoznáte

Kľúčová dierka, Rím, Taliansko
14.04.2014

TALIANSKO - Príchodom jari sa hlavné mesto Talianska opäť zapĺňa turistami. Ak sa tam chystáte stráviť veľkonočné sviatky, skúste popri štandardných turistických pamiatkach navštíviť aj nasledujúce kuriózne miesta. viac »

Kodaň: mesto dánskych kráľov

Kodaň, Dánsko
27.01.2014

DÁNSKO - Z malej vikingskej osady založenej hlavne kvôli rybolovu sa vyvinula na medzinárodné obchodné a kultúrne centrum. V súčasnosti má 1 950 522 obyvateľov (1. január 2013). Rozprestiera sa na území niekoľkých ostrovov, z nich najznámejšie sú Zealand, ako volajú Dáni najväčší ostrov svojej krajiny, a Amager. Pre počet mostov a tunelov, ktoré spájajú mesto bicyklov do jedného celku, množstvo fontán a promenád dostala prívlastok ako Miesto pre život. Hoci je na druhej strane veľmi rušným obchodným miestom a strategickým komunikačným uzlom Európy. viac »

FOTO Alberobello a jeho fascinujúce domčeky Trulli

Alberobello, Taliansko
21.01.2014

TALIANSKO - Talianske mestečko je kvôli nezvyčajnej architektúre jeho domov na Zozname svetového dedičstva UNESCO. Je tu okolo 1 500 rozprávkových domčekov nazývaných Trulli s kužeľovitou strechou z opracovaných kameňov, ktoré nie sú ničím spojené. Vznikali od začiatku 16. storočia s cieľom obyvateľov vyhnúť sa vysokým daniam. viac »

Nezabudnuteľný víkend vo Woodstocku

Woodstock, Veľká Británia
17.01.2014

VEĽKÁ BRITÁNIA - Historické mesto Woodstock v Oxfordshire sa nachádza približne 12 km severne od Oxfordu. Rieka Glym preteká malebným údolím a delí mesto na New Woodstock a Old Woodstock. Toto malé mesto ponúka svojim návštevníkom jedinečne strávený víkend. viac »


<< Predchádzajúci 1 2 3 4 5 Nasledujúci >>
Streda, 20. august. 2014. Meniny má Anabela.

Ponuka zájazdov

Foto dňa