Európske mestá

Kostry v habitoch, magická kľúčová dierka, bohémska štvrť: Rím, ako ho možno nepoznáte

14.04.2014 | | Hodnotenie článku: 5.00

TALIANSKO - Príchodom jari sa hlavné mesto Talianska opäť zapĺňa turistami. Ak sa tam chystáte stráviť veľkonočné sviatky, skúste popri štandardných turistických pamiatkach navštíviť aj nasledujúce kuriózne miesta.

viac

Kodaň: mesto dánskych kráľov

Kodaň, Dánsko
27.01.2014

DÁNSKO - Z malej vikingskej osady založenej hlavne kvôli rybolovu sa vyvinula na medzinárodné obchodné a kultúrne centrum. V súčasnosti má 1 950 522 obyvateľov (1. január 2013). Rozprestiera sa na území niekoľkých ostrovov, z nich najznámejšie sú Zealand, ako volajú Dáni najväčší ostrov svojej krajiny, a Amager. Pre počet mostov a tunelov, ktoré spájajú mesto bicyklov do jedného celku, množstvo fontán a promenád dostala prívlastok ako Miesto pre život. Hoci je na druhej strane veľmi rušným obchodným miestom a strategickým komunikačným uzlom Európy. viac »

FOTO Alberobello a jeho fascinujúce domčeky Trulli

Alberobello, Taliansko
21.01.2014

TALIANSKO - Talianske mestečko je kvôli nezvyčajnej architektúre jeho domov na Zozname svetového dedičstva UNESCO. Je tu okolo 1 500 rozprávkových domčekov nazývaných Trulli s kužeľovitou strechou z opracovaných kameňov, ktoré nie sú ničím spojené. Vznikali od začiatku 16. storočia s cieľom obyvateľov vyhnúť sa vysokým daniam. viac »

Nezabudnuteľný víkend vo Woodstocku

Woodstock, Veľká Británia
17.01.2014

VEĽKÁ BRITÁNIA - Historické mesto Woodstock v Oxfordshire sa nachádza približne 12 km severne od Oxfordu. Rieka Glym preteká malebným údolím a delí mesto na New Woodstock a Old Woodstock. Toto malé mesto ponúka svojim návštevníkom jedinečne strávený víkend. viac »

V Bruggách - „Benátkach severu“

Staré centrum mesta Bruggy
03.01.2014

BELGICKO - Hlavné mesto západného Flámska je podľa mnohých, ktorí ho navštívili, podhodnotené. Malebné uličky starého mesta popretkávané vodnými kanálmi sú vraj ďaleko krajšie, než dokáže popísať ktorýkoľvek cestopis a ani vzhliadnutie filmu V Bruggách v hlavnej úlohe s Colinom Farrellom vraj nenahradí to, aký pocit vo vás zanechá osobná návšteva mesta. viac »

Soči - prímorské letovisko hosťujúce Zimné olympijské hry

Soči, Rusko
03.12.2013

RUSKO - Do začiatku Zimných olympijských hier (ZOH) zostáva menej ako 80 dní a prípravy na ne sú v plnom prúde. Ruská federácia bude určite chcieť prekvapiť návštevníkov a účastníkov Zimnej olympiády, takže sa zjavne máme na čo tešiť. viac »

Glendalough: zadumaný krásavec v náručí írskych hôr

Glendalough, Írsko
31.10.2013

ÍRSKO - Atmosféra írskej metropoly je skutočne lákavá. Dublinské uličky plné umelcov, veselých ľudí, barov, desiatok druhov piva, zo všadiaľ znejúce írske pesničky a stále dobrá nálada vás vtiahnu natoľko, že sa vám odtiaľ nebude chcieť odísť. Túto maličkú chybu pravidelne robí mnoho turistov. Je to však veľká škoda, pretože zvyšok zeleného ostrova vás dokáže chytiť za srdce s rovnakou intenzitou. viac »

V modernom Nemecku

Berlín, Nemecko
21.10.2013

NEMECKO - Nemecko nepatrí k turistickým top destináciám. Alpy ich len tak „lízli“, diela starých majstrov obdivujeme v Taliansku a na kulinárstvo máme Francúzsko. viac »

Lotyšská Riga: mesto s charakterom

Riga, Lotyšsko
07.09.2013

LOTYŠSKO - Najväčšie mesto Pobaltia, hlavné mesto kultúry, financií, obchodu, vzdelania, politiky a priemyslu. Má rozlohu neuveriteľných 305 km² a 706 tisíc obyvateľov (2010). Jej historické centrum patrí do dedičstva UNESCO. Svojou architektúrou sa môže porovnávať s metropolami ako Barcelona alebo Petrohrad. viac »

Portugalská Coimbra, mesto večných študentov

Coimbra, Portugalsko
05.09.2013

PORTUGALSKO - Hovoria mu Lusitánske Atény, preteká ním rieka básnikov a v čase promócií je tam veselo ako nikde v Portugalsku. Reč je o univerzitnom meste Coimbra, ktoré leží na brehu rieky Mondego a na konci akademického roka sa v ňom konajú veľkolepé slávnosti. viac »

Oslo: strávte víkend v meste, kde sa nudiť nebudete

Oslo, Nórsko
26.08.2013

NÓRSKO - Mysleli ste si, že Oslo je tmavé, chladné upršané mesto plné depresívne vyzerajúcich ľudí? Opak je pravdou. Obyvatelia Osla sú veľmi priateľskí, vysmiati ľudia, ktorí ani v chladnom počasí v zime nemajú problém si vychutnať kávu či pohár vína na terase reštaurácií aj barov, ktoré sú vyhrievané ohrievačmi. viac »


<< Predchádzajúci 1 2 3 4 5 Nasledujúci >>
Piatok, 18. apríl. 2014. Meniny má Valér.

Ponuka zájazdov

Foto dňa