Európske mestá

Lacná dovolenka v Ríme? Top vychytávky, ktoré sú v meste miest zadarmo

24.03.2015 | | Hodnotenie článku: 4.83

Ak sa vám podarilo zabezpečiť si výhodnú letenku do večného mesta a chceli by ste sa v ňom držať plánovaného rozpočtu, ktorý má istý strop, tieto riadky sú venované aj vám. Ponúkame vám top „vychytávky“, ktoré si môžete v Ríme užiť zadarmo alebo len s minimálnymi výdavkami.

viac

Talianske Údolie mlynov – Pri Neapole objavíte malý klenot

Údolie mlynov, Taliansko
02.03.2015

Údolie mlynov (Valle dei Mulini) Sorrento sa nachádza v blízkosti mesta Neapol na juhu Talianska. Kedysi funkčný mlyn, no dnes hlboký kaňon zarastený množstvom zelene priťahuje množstvo turistov. Opustené miesto sčasti naháňa hrôzu, no hlavne patrí k unikátnej prírodno – historickej pamiatke. Nechajte sa vtiahnuť do tajov tohto úžasného a dokonale ukrytého miesta plného histórie. viac »

TIP na výlet: Trier – ťažko skúšaný nemecký skvost

Porta Nigra, Trier, Nemecko
16.02.2015

Každé mesto si so sebou nesie kúsok svojej histórie. A i keď Trier zažil vo svojich dejinách pekné momenty, najviac ho poznačila druhá svetová vojna. Vtedy sa tam založil jeden z táborov, kde držali Nemci zajatcov a muselo žiaľ prejsť aj ťažkým bombardovaním, ktoré ho takmer celé zničilo. Napriek tomu sa jeho obyvatelia dokázali postaviť na nohy, uchovať ten krásny kúsok histórie a obnoviť všetko, čo sa dá. Zaujímavosťou je, že v tunajších rodákoch napriek tomu nezostal ani kúsok zatrpknutosti. Na ťažké časy chcú zabudnúť aj vďaka pozitívnemu zmýšľaniu a s otvorenou náručou vítajú nových turistov. viac »

Deravý Montmartre a originál Sochy slobody alebo Čo všetko ste ešte o Paríži nevedeli?

Malý víťazný oblúk pred
06.02.2015

Vo svete existujú večné mestá, ktoré majú pochodené už milióny ľudí a k nim patrím aj Paríž. Ročne láka milióny turistov a ukazuje im svoju pompéznu, ale aj trochu desivú tvár. V Paríži totiž nájdete zo všetkého trochu. Luxus aj chudobu. O Paríži taktiež môžete takmer donekonečna čítať a vždy sa dozviete niečo nové. Podobné to bude aj teraz, keďže sme sa pozreli na niektoré detaily, ktoré ste o Paríži možno ešte nevedeli. viac »

Londýn zadarmo: Urobte si dovolenku bez veľkých nákladov

Londýn, Veľká Británia
14.12.2014

Ak ste už boli niekedy na dovolenke v Londýne, musíte uznať, že nejde o lacné mesto. Náklady na letenku sa vám možno podarí stlačiť na minimum, no ubytovanie, doprava v meste a strava vás budú stáť viac, ako v iných krajinách. Istotne vám preto padne vhod, ak svoje výdavky znížite aspoň na pamiatkach. I v metropole Anglicka totiž nájdete veľa miest, kde si bez vstupného vyplníte celý program. viac »

Amsterdam v zime ponúka veľa možností. Divoké rozlúčky aj netradičné múzeá

Amsterdam v zime, Holandsko
10.12.2014

Holandsko je turisticky príťažlivá krajina predovšetkým kvôli tulipánom, histórii a liberálnom prístupe k životu. Turisti sem prúdia väčšinou na jar, keď je celá krajina pokrytá kvetinami, no hlavné mesto Amsterdam si svoje čaro udržuje počas celého roka, pričom zima tu je čarovná. viac »

Dajte si najlepší hot dog na svete a pozrite si pritom polárnu žiaru. V Reykjavíku to ide

Sun Voyager
09.12.2014

Reykjavík je najsevernejšie položené hlavné mesto na svete, nachádza sa totižto na Islande. Mnohí z vás si určite predstavia chladné mesto, bez slnečného svetla, ktoré sa za žiadnu cenu neoplatí navštíviť. Čiastočne je to pravda, aspoň čo sa týka svetla a zimy, no stojí za návštevu počas ktorejkoľvek ročnej doby, zvlášť pred koncom roka. viac »

Úplná sloboda a voľnosť. Časť Kodane si vládne po svojom- zakázala fotografovanie

Christiania, Kodaň, Dánsko
03.12.2014

Určite ste niekedy počuli o komunitách, ktoré majú vlastné pravidlá, samosprávu, vlastný spôsob života a hlavne, že sa o nich nezaujímajú úrady. Máme predstavu, že tieto komunity sú ďaleko v Amerike, či niekde v Ázii. Viete však, že jedna z nich je priamo v srdci Kodane a je najväčšou turistickou atrakciou hlavného mesta Dánska? Jej názov je Christiania a pýši sa tým, že si v nej ľudia vládnu sami. viac »

Lacný výlet z Londýna - Do Oxfordu sa dostanete takmer zadarmo

Oxford, Veľká Británia
27.11.2014

Ak ste už boli v Londýne, vyznať sa v niektorých jeho starých uličkách nie je jednoduché. Keď teda chcete hľadať tú pravú starobylú architektúru a nechcete ju vnímať iba prostredníctvom známych pamiatok, vyberte sa do Oxfordu. Ak tam budete cestovať spojmi, dostanete sa tam v závislosti od dopravy do dvoch hodín. Pokiaľ pôjdete autom, čas sa skráti takmer o hodinu. viac »

Desivá história Edinburghu – Duchovia vládnu v hlavnom meste

Edinburg, Škótsko
08.11.2014

Vzrušujúce a tajuplné mesto prezývané aj Aténami severu, skrýva v sebe mnoho strašidelných postáv a udalostí. Tmavé tehlové budovy a nespočetné staré uličky akoby rozprávali záhadné príbehy spred mnohých storočí. viac »

Hastings predstavuje prímorskú idylku Anglicka

Pier Hastings Veľká Británia
01.11.2014

V Anglicku sa nachádza mnoho prímorských mestečiek, ktoré patria medzi obľúbené letoviská tunajších obyvateľov a turistov. Veľmi obľúbený je napríklad Brighton. Z Londýna je ľahko dostupný a má mnoho skvelých atrakcií, vrátane veľkého kolotoča priamo pri pláži. Ak však máte radšej niečo menej preferované a doposiaľ turistami priveľmi neobjavené, choďte o kúsok ďalej do Hastingsu. Vlaky z Londýna chodia z Victoria Station aspoň raz za hodinu. A pokiaľ včas natrafíte na internete na dobré ceny lístkov, pohodlne sa dostanete tam a späť za 10 libier. viac »


<< Predchádzajúci 1 2 3 4 5 Nasledujúci >>
Streda, 1. apríl. 2015. Meniny má Hugo.

Ponuka zájazdov

Foto dňa