Európske mestá

Londýn zadarmo: Urobte si dovolenku bez veľkých nákladov

14.12.2014 | | Hodnotenie článku: 4.00

Ak ste už boli niekedy na dovolenke v Londýne, musíte uznať, že nejde o lacné mesto. Náklady na letenku sa vám možno podarí stlačiť na minimum, no ubytovanie, doprava v meste a strava vás budú stáť viac, ako v iných krajinách. Istotne vám preto padne vhod, ak svoje výdavky znížite aspoň na pamiatkach. I v metropole Anglicka totiž nájdete veľa miest, kde si bez vstupného vyplníte celý program.

viac

Amsterdam v zime ponúka veľa možností. Divoké rozlúčky aj netradičné múzeá

Amsterdam v zime, Holandsko
10.12.2014

Holandsko je turisticky príťažlivá krajina predovšetkým kvôli tulipánom, histórii a liberálnom prístupe k životu. Turisti sem prúdia väčšinou na jar, keď je celá krajina pokrytá kvetinami, no hlavné mesto Amsterdam si svoje čaro udržuje počas celého roka, pričom zima tu je čarovná. viac »

Dajte si najlepší hot dog na svete a pozrite si pritom polárnu žiaru. V Raykjavíku to ide

Sun Voyager
09.12.2014

Reykjavík je najsevernejšie položené hlavné mesto na svete, nachádza sa totižto na Islande. Mnohí z vás si určite predstavia chladné mesto, bez slnečného svetla, ktoré sa za žiadnu cenu neoplatí navštíviť. Čiastočne je to pravda, aspoň čo sa týka svetla a zimy, no stojí za návštevu počas ktorejkoľvek ročnej doby, zvlášť pred koncom roka. viac »

Úplná sloboda a voľnosť. Časť Kodane si vládne po svojom- zakázala fotografovanie

Christiania, Kodaň, Dánsko
03.12.2014

Určite ste niekedy počuli o komunitách, ktoré majú vlastné pravidlá, samosprávu, vlastný spôsob života a hlavne, že sa o nich nezaujímajú úrady. Máme predstavu, že tieto komunity sú ďaleko v Amerike, či niekde v Ázii. Viete však, že jedna z nich je priamo v srdci Kodane a je najväčšou turistickou atrakciou hlavného mesta Dánska? Jej názov je Christiania a pýši sa tým, že si v nej ľudia vládnu sami. viac »

Lacný výlet z Londýna - Do Oxfordu sa dostanete takmer zadarmo

Oxford, Veľká Británia
27.11.2014

Ak ste už boli v Londýne, vyznať sa v niektorých jeho starých uličkách nie je jednoduché. Keď teda chcete hľadať tú pravú starobylú architektúru a nechcete ju vnímať iba prostredníctvom známych pamiatok, vyberte sa do Oxfordu. Ak tam budete cestovať spojmi, dostanete sa tam v závislosti od dopravy do dvoch hodín. Pokiaľ pôjdete autom, čas sa skráti takmer o hodinu. viac »

Desivá história Edinburghu – Duchovia vládnu v hlavnom meste

Edinburg, Škótsko
08.11.2014

Vzrušujúce a tajuplné mesto prezývané aj Aténami severu, skrýva v sebe mnoho strašidelných postáv a udalostí. Tmavé tehlové budovy a nespočetné staré uličky akoby rozprávali záhadné príbehy spred mnohých storočí. viac »

Hastings predstavuje prímorskú idylku Anglicka

Pier Hastings Veľká Británia
01.11.2014

V Anglicku sa nachádza mnoho prímorských mestečiek, ktoré patria medzi obľúbené letoviská tunajších obyvateľov a turistov. Veľmi obľúbený je napríklad Brighton. Z Londýna je ľahko dostupný a má mnoho skvelých atrakcií, vrátane veľkého kolotoča priamo pri pláži. Ak však máte radšej niečo menej preferované a doposiaľ turistami priveľmi neobjavené, choďte o kúsok ďalej do Hastingsu. Vlaky z Londýna chodia z Victoria Station aspoň raz za hodinu. A pokiaľ včas natrafíte na internete na dobré ceny lístkov, pohodlne sa dostanete tam a späť za 10 libier. viac »

Talianske Udine – malebné mestečko

Udine, Taliansko
18.10.2014

I keď ste už možno Taliansko navštívili nespočetne veľakrát, ešte stále ste nedokázali odhaliť všetky jeho perly. A to je jeho veľkou výhodou. Pretože nech si akokoľvek presvedčivo poviete, že tejto krajiny ste sa už dostatočne nabažili, potom príde ďalšia zaujímavosť, ktorá vás tam prinúti vrátiť sa. Počuli ste už trebárs o Udine? Nachádza sa na severe krajiny, je pre nás teda relatívne bližšie ako zvyšok pomyselnej čižmičky a okrem toho má v talóne niekoľko tromfov, ktoré vás presvedčia o nutnosti jeho návštevy. viac »

FOTO dôkaz prečo MUSÍTE navštíviť Edinburg

Edinburg, Škótsko
13.10.2014

Hľadáte rušné mesto, ktoré aj napriek tomu že je veľké a moderné, očarí svojou neopakovateľnou atmosférou? Chcete byť v centre a za pár minút v prírode? Historické, kultúrne, politické a obchodné centrum nájdete v hlavnom meste Škótska. Edinburg má jednoducho atmosféru, ako žiadne iné mesto. viac »

Najkrajšie španielske mestečká - To naj zo španielskeho vidieku

Calaceite, Španielsko
07.10.2014

V krajine veľkej ako je Španielsko nachádzame mnoho rôznych a odlišných oblastí. Od studených hôr, prímorských pláží, až po vnútrozemské vyprahnuté planiny. No v každej z nich sa nájde mestečko, či dedinka, ktoré okúzlia. Preto sa milovníci týchto miest spojili a vytvorili organizáciu Národná sieť najkrajších miest Španielska. Vyberáme vám z nej prvú polovicu. viac »

10 najlepšie zachovaných stredovekých miest

Carcassonne, Francúzsko
03.10.2014

Z histórie sa nám v niektorých prípadoch nezachovalo veľa. Veľa krásnych vecí bolo počas vojen zničených, prípadne padli za obeť času a ľuďom. Niektorým miestam sa však podarilo uchovať si svoje čaro. Staré budovy v nich ešte stále stoja. Prezentujú sa vo svojej kráse a dokazujú, že pred nami tu boli generácie ľudí, čo dokázali postaviť niečo, čo pretrvalo. viac »


<< Predchádzajúci 1 2 3 4 5 Nasledujúci >>
Pondelok, 2. február. 2015. Meniny má Erika, Erik.

Ponuka zájazdov

Foto dňa