Európske mestá

Ak cestujete na EXPO, nezabudnite si pozrieť i samotné Miláno

20.07.2015 | | Hodnotenie článku: 3.00

Talianské druhé najväčšie mesto a centrum Lombardie, bude kvôli celosvetovej výstave EXPO 2015, až do konca októbra centrom miliónov turistov. Okrem výstaviska na Rho Fierra však nezabudnite i na návštevu samotného Milána.

viac

Atény na vlastnú päsť: Čo by ste nemali pri ich návšteve vynechať?

Partenón, Atény, Grécko
19.07.2015

Novinkou tohtoročnej leteckej sezóny sú aj priame lety zo Slovenska do Atén. Do Grécka sa dostanete v utorok, štvrtok a v sobotu vo večerných hodinách. Naspäť sa letí v rovnaké dni v približne v rovnakom čase. V podstate tieto lety vezmú najprv turistov z Atén na Slovensko a potom letia hneď späť. Vďaka tejto novinke sa zvýšil počet ponúk so zvýhodneným ubytovaním v súkromí, kde si leteckú dopravu zabezpečujete sami a môžete si tak výrazne znížiť náklady. Druhou alternatívou je zostať priamo v Aténach a vybrať sa na okružnú jazdu týmito pamiatkami. viac »

Malebné Bergamo – Priame spojenie s Talianskom si zaslúži našu pozornosť

Bergamo, Taliansko
17.07.2015

Malebné asi 120 tisícové mesto na severe Talianska je známe pre Slovákov najmä tým, že sem prilietajú pravidelné letecké linky zo Slovenska. Väčšina turistov sa v Bergame nezdrží, ale rovno pokračuje v ceste do Milána. Bergamo však za návštevu skutočne stojí. viac »

Prečo práve Monako? Tri krajiny v jeden deň

Monako
11.07.2015

Je len málo štátov, ktoré dokážu mať na takom malom území toľko rôznorodých lákadiel. Každý návštevník si tu určite nájde niečo, čo sa mu vryje do pamäti. Môžete tu používať euro, aj napriek tomu, že Monacké kniežatstvo nie je členom Európskej únie. Navštívte druhý najmenší štát sveta a odneste si okrem zážitkov možno aj nemalú výhru v jednom z kasín, ktoré sú tu impozantné. viac »

Viete, ktorú budovu vidieť z vesmíru? Nachádza sa v Rumunsku!

Bukurešť, Rumunsko
29.06.2015

Rumunská metropola Bukurešť a zároveň najľudnatejšie mesto krajiny je v prvom rade mesto paradoxov. Niektorými je nazývané najškaredším v Európe, na druhej strane zaznamenáva rastúci trend návštevníkov. viac »

Výlet po Veľkej Británii? Skúste sa zastaviť aj v Portsmouthe, kde vyrástlo 30 tisíc ton betónu

Spinnaker Tower, Veľká Británia
12.06.2015

Menej ako 30 sekúnd je čas na dosiahnutie prvej vyhliadkovej platformy veže. Výhľady, vo všetkých smeroch do vzdialenosti 37 kilometrov, sú dych vyrážajúce - od piesočných pláži vo Witterings a Selsey Bill na východe, po vidiek v New Forest na západe, malebný Isle of Wight na juhu až ku kopcom v oblasti Hamsphire na severe. Spinnaker Tower stojí za vašu návštevu rovnako ako úžasné prímorské mesto Portsmouth na juhu Anglicka, kde sa táto veža nachádza. viac »

Nebojte sa zamieriť na sever, pretože „Neexistuje zlé počasie, len zlé oblečenie“

Plachetnica, Kiel
10.06.2015

Táto veta mi hneď ako som ju počula zarezonovala v pamäti a vedela som, že sa stane ústredným mottom celého výletu. Pretože presne opisuje skúsenosti pri návšteve najsevernejšej spolkovej republiky Nemecka, Šlezvicka- Holštajnska. Stačí sa priobliecť a máte možnosť spoznať divokú tvár severu. viac »

Prádzniny v Ríme – Prežite tú najkrajšiu dovolenku v srdci talianskej kultúry

Rím, Taliansko
05.06.2015

Čo by to bolo za cestovateľa, ktorý by nemal na zozname svojich navštívených destinácií také mesto ako je Rím. V tomto jedinečnom meste je neuveriteľná koncentrácia pamiatok svetovej triedy. Hlavné mesto Talianska ležiace na rieke Tiber malo už od pradávna prezývku „hlavné mesto sveta – caput mundi“. V časoch najväčšej slávy bolo toto mesto centrom diania Rímskej ríše, ktorá písala vtedajšie svetové dejiny. viac »

TIPy ako si vychutnať francúzsky Lyon. Ochutnajte autentický gastronomický raj

Lyon, Francúzsko
04.06.2015

Druhé najväčšie francúzske mesto Lyon v sebe skrýva viaceré devízy, ktoré by správnemu cestovateľovi nemali uniknúť. Objavte s nami raj gastronómie, spoznajte historický architektonický rozmer mesta obchodu, hodvábu či filmu. Lyon nie je centrom len drahých butikov a vychytených reštaurácií, ale aj skrytých uličiek. Spoznajte tajomstvá Lyonu, ktorých je viac než dosť. viac »

„Kozmopolitný raj“ – Amsterdam a jeho ponuka na predĺžený víkend

Amsterdamské kanály, Holandsko
25.05.2015

Tí, ktorí už v holandskom Amsterdame boli, môžu zaiste potvrdiť, že si v ňom každý môže nájsť to, po čom jeho srdce piští. A to bez debaty v každom ohľade. Mesto hriechu a tolerantnosti, raj pre nespútaných, metropola hriechu, no i kultúrny uzol. Aj tieto prívlastky prischli mestu založenému na konci 12. storočia na brehoch rieky Amstel. viac »

Sevilla – andalúzska elegánka si vás vďaka ohnivej kultúre omotá okolo prsta

Sevilla, Španielsko
21.05.2015

Slávne býčie zápasy, charizmatické flamenco, Semana Santa a najmä neopísateľná historická hodnota – hlavné mesto španielskej Andalúzie – Sevilla v sebe spája to, po čom prahne srdce každého náročného cestovateľa. Vitajte v metropole, ktorá začala svoju históriu písať v 9. storočí pred našim letopočtom. viac »


<< Predchádzajúci 1 2 3 4 5 Nasledujúci >>
Štvrtok, 30. júl. 2015. Meniny má Libuša.

Ponuka zájazdov

Foto dňa