Európske mestá

Desivá história Edinburghu – Duchovia vládnu v hlavnom meste

08.11.2014 | | Hodnotenie článku: 5.00

Vzrušujúce a tajuplné mesto prezývané aj Aténami severu, skrýva v sebe mnoho strašidelných postáv a udalostí. Tmavé tehlové budovy a nespočetné staré uličky akoby rozprávali záhadné príbehy spred mnohých storočí.

viac

Hastings predstavuje prímorskú idylku Anglicka

Pier Hastings Veľká Británia
01.11.2014

V Anglicku sa nachádza mnoho prímorských mestečiek, ktoré patria medzi obľúbené letoviská tunajších obyvateľov a turistov. Veľmi obľúbený je napríklad Brighton. Z Londýna je ľahko dostupný a má mnoho skvelých atrakcií, vrátane veľkého kolotoča priamo pri pláži. Ak však máte radšej niečo menej preferované a doposiaľ turistami priveľmi neobjavené, choďte o kúsok ďalej do Hastingsu. Vlaky z Londýna chodia z Victoria Station aspoň raz za hodinu. A pokiaľ včas natrafíte na internete na dobré ceny lístkov, pohodlne sa dostanete tam a späť za 10 libier. viac »

Talianske Udine – malebné mestečko

Udine, Taliansko
18.10.2014

I keď ste už možno Taliansko navštívili nespočetne veľakrát, ešte stále ste nedokázali odhaliť všetky jeho perly. A to je jeho veľkou výhodou. Pretože nech si akokoľvek presvedčivo poviete, že tejto krajiny ste sa už dostatočne nabažili, potom príde ďalšia zaujímavosť, ktorá vás tam prinúti vrátiť sa. Počuli ste už trebárs o Udine? Nachádza sa na severe krajiny, je pre nás teda relatívne bližšie ako zvyšok pomyselnej čižmičky a okrem toho má v talóne niekoľko tromfov, ktoré vás presvedčia o nutnosti jeho návštevy. viac »

FOTO dôkaz prečo MUSÍTE navštíviť Edinburg

Edinburg, Škótsko
13.10.2014

Hľadáte rušné mesto, ktoré aj napriek tomu že je veľké a moderné, očarí svojou neopakovateľnou atmosférou? Chcete byť v centre a za pár minút v prírode? Historické, kultúrne, politické a obchodné centrum nájdete v hlavnom meste Škótska. Edinburg má jednoducho atmosféru, ako žiadne iné mesto. viac »

Najkrajšie španielske mestečká - To naj zo španielskeho vidieku

Calaceite, Španielsko
07.10.2014

V krajine veľkej ako je Španielsko nachádzame mnoho rôznych a odlišných oblastí. Od studených hôr, prímorských pláží, až po vnútrozemské vyprahnuté planiny. No v každej z nich sa nájde mestečko, či dedinka, ktoré okúzlia. Preto sa milovníci týchto miest spojili a vytvorili organizáciu Národná sieť najkrajších miest Španielska. Vyberáme vám z nej prvú polovicu. viac »

10 najlepšie zachovaných stredovekých miest

Carcassonne, Francúzsko
03.10.2014

Z histórie sa nám v niektorých prípadoch nezachovalo veľa. Veľa krásnych vecí bolo počas vojen zničených, prípadne padli za obeť času a ľuďom. Niektorým miestam sa však podarilo uchovať si svoje čaro. Staré budovy v nich ešte stále stoja. Prezentujú sa vo svojej kráse a dokazujú, že pred nami tu boli generácie ľudí, čo dokázali postaviť niečo, čo pretrvalo. viac »

Okúzľujúce Julské Alpy – Slovinský Bled

Ostrov a hrad, Bled,
30.09.2014

Ak hľadáte čarovné mestečko v dokonalej prírode, už nehľadajte. Našli sme ho za vás. Je ukryté pod vrcholmi Álp a vyzerá očarujúco v ktoromkoľvek ročnom období. Či už prídete v lete a vykúpete sa v jazere, navštívite ho behom týchto jesenných dní, alebo si ho obzriete ukryté pod bielou prikrývkou neoľutujete. Vždy vás ohromí slovinský Bled. viac »

Pays d´ Auge- rodisko svetoznámeho Camembertu

Caen, Francúzsko
30.09.2014

Pays d´ Auge sa nachádza na malebnom pobreží Lamanšského prielivu. Mestečko preslávil najmä „originálny francúzsky syr.“ Známe je však aj Calvadosom. Asi sa pýtate, čo Calvados vlastne je? Tento originálny destilát sa vyrába z jablkového vína a je typický pre región dolnej Normandie, odkiaľ pochádza. viac »

Amsterdamské kanály – Život na vode

Amsterdamské kanály, Holandsko
24.09.2014

Kedysi stoky a obranné valy sa dnes hrdia zápisom do zoznamu svetového kultúrneho dedičstva UNESCO. Poznáme ich všetci, a väčšina z nás aj dúfa, že sa do Amsterdamu dostane. Prechádzka mestom, ktoré leží na vode má svoje čaro a v dnešnej dobe to na kanáloch žije. Okrem obyvateľov mesta sa tu totiž zbiehajú tisícky turistov, ktorí obdivujú prácu ľudí, ktorí žili pred stovkami rokov. viac »

Taliansky Trieste – okno do sveta

Triest, Taliansko
07.09.2014

Podľa mnohých je talianske mesto Trieste, ktoré sa nachádza na severe, neprávom utláčané do úzadia. Keď by ste mali vymenovať desať miest v tejto krajine, tak vám toto ani nenapadne. Pritom sa v ňom ukrýva mnoho krásnych pamiatok a odráža sa v ňom aj stret niekoľkých kultúr. V minulosti ho zvykli prezývať „okno do sveta“. Bol tam totiž najväčší morský prístav, z ktorého vyrážali lode na ďaleké moreplavby. Odvtedy už ubehlo veľa času, no Trieste naďalej pyšne stráži jeden z možných prístupov do Talianska a skromne čaká na ďalších turistov, pokiaľ objavia jeho skutočnú krásu. viac »

Mont Saint Michel – majestátna perla Normandie

Mont Saint-Michele, Francúzsko
29.08.2014

Francúzsko je štátom plným krásnych turistických prekvapení. Všade, kde sa pohnete, objavíte nejakú perlu, ktorá vám prinesie nový nezabudnuteľný zážitok. Pre cestovateľov je mimoriadnym lákadlom Normandia. Historicky bohatý kraj sa môže pochváliť navyše jedným z bonusov v podobe Mont Saint Michel. V minulosti tam predkovia vybudovali nádherné sídlo, ktoré sa nachádza na vysokej skale v obklopení mora. viac »


<< Predchádzajúci 1 2 3 4 5 Nasledujúci >>
Nedeľa, 23. november. 2014. Meniny má Klement.

Ponuka zájazdov

Foto dňa