Európske mestá

Sevilla – andalúzska elegánka si vás vďaka ohnivej kultúre omotá okolo prsta

21.05.2015 | | Hodnotenie článku: 5.00

Slávne býčie zápasy, charizmatické flamenco, Semana Santa a najmä neopísateľná historická hodnota – hlavné mesto španielskej Andalúzie – Sevilla v sebe spája to, po čom prahne srdce každého náročného cestovateľa. Vitajte v metropole, ktorá začala svoju históriu písať v 9. storočí pred našim letopočtom.

viac

FOTOREPORTÁŽ: Kašlite na dovolenku na juhu. Sever Európy vám vezme dych

Pláž s košmi, ostrov
20.05.2015

Radi spoznávate nové miesta? Dromedár to priam miluje a vždy sa poteší, ak môže spoznať nový kút. Tentokrát necestoval až tak ďaleko, aby vám priniesol pohľad na úchvatné severské pobrežie. Prezrite si s nami, ako to vyzerá, ak sa na dovolenku nevydáte na juh, ale na sever. Objavte nemecké Šlezvicko-Holštajnsko, ktoré vám predstaví svoju divokú tvár prepojenú s kultúrou a tradíciami. viac »

Dokonalá dovolenka na pár dní. Objavujte francúzsky Avignon a jeho bohatú históriu

Avignon, Francúzsko
15.05.2015

Avignon je súčasťou nádhernej Francúzskej oblasti Provensálsko. Už jeho samotná poloha hovorí o jeho výnimočnosti, ktorou pôsobí na turistov. Ibaže samotná realita vás nakoniec prekvapí podstatne viac. Starobylé mestečko s osobitým charakterom je natoľko nezameniteľné, že už po jedinej návšteve naň nedokážete nikdy zabudnúť. I preto si ho za svoje sídlo v minulosti vybralo niekoľko pápežov. viac »

5 dôvodov prečo tento rok navštíviť Berlín: Mesto pre mladých

Berlín, Nemecko
12.05.2015

Berlín sa v posledný rokoch zmenil na mekku mladých cestovateľov. Je to podmienené viacerými dôvodmi, ale hlavne tým, že sa toto hlavné mesto Nemecka jednoducho mení podľa ich potrieb. Aj napriek tomu, že nezabúda na svoju minulosť, vyvíja sa dopredu a ponúka cestovateľom zážitky na každom kroku. Bašta kultúry a umenia sem láka čoraz viac ľudí a tiež čoraz viac Slovákov. Navštívte aj vy toto mesto plné života a ruchu. viac »

Výlet do Milána vás nebude stáť veľa a okrem histórie si obzriete aj EXPO 2015

Miláno, Taliansko
09.05.2015

Z Bratislavy sa môžete letecky dostať do štyroch talianskych miest. I keď väčšina turistov smeruje do Ríma, určite by ste nemali ohrdnúť ani Milánom. A to nielen kvôli nákupom a svetoznámym značkám, ktoré tam majú vychýrené butiky. Nájdete tam aj úžasný kus kultúry, ktorej kraľuje katedrála. No a zabudnúť nemožno pochopiteľne ani na skvelú gastronómiu s pohárom lahodného vína. viac »

Mesto mostov, perfektného vína a dokonalej kávy – to najlepšie z Porta

Porto, Portugalsko
03.04.2015

Premýšľate nad príjemným jarným predĺženým víkendom? Ak ste zo zoznamu vyškrtli metropoly ako Paríž, Londýn či Barcelona, máme pre vás skvelú alternatívu. Exkluzívne víno, dokonalá kuchyňa i káva – portugalské Porto v ústí rieky Douro je však nazývané aj mesto mostov a kostolíkov. viac »

Lacná dovolenka v Ríme? Top vychytávky, ktoré sú v meste miest zadarmo

Rím, Taliansko
24.03.2015

Ak sa vám podarilo zabezpečiť si výhodnú letenku do večného mesta a chceli by ste sa v ňom držať plánovaného rozpočtu, ktorý má istý strop, tieto riadky sú venované aj vám. Ponúkame vám top „vychytávky“, ktoré si môžete v Ríme užiť zadarmo alebo len s minimálnymi výdavkami. viac »

Talianske Údolie mlynov – Pri Neapole objavíte malý klenot

Údolie mlynov, Taliansko
02.03.2015

Údolie mlynov (Valle dei Mulini) Sorrento sa nachádza v blízkosti mesta Neapol na juhu Talianska. Kedysi funkčný mlyn, no dnes hlboký kaňon zarastený množstvom zelene priťahuje množstvo turistov. Opustené miesto sčasti naháňa hrôzu, no hlavne patrí k unikátnej prírodno – historickej pamiatke. Nechajte sa vtiahnuť do tajov tohto úžasného a dokonale ukrytého miesta plného histórie. viac »

TIP na výlet: Trier – ťažko skúšaný nemecký skvost

Porta Nigra, Trier, Nemecko
16.02.2015

Každé mesto si so sebou nesie kúsok svojej histórie. A i keď Trier zažil vo svojich dejinách pekné momenty, najviac ho poznačila druhá svetová vojna. Vtedy sa tam založil jeden z táborov, kde držali Nemci zajatcov a muselo žiaľ prejsť aj ťažkým bombardovaním, ktoré ho takmer celé zničilo. Napriek tomu sa jeho obyvatelia dokázali postaviť na nohy, uchovať ten krásny kúsok histórie a obnoviť všetko, čo sa dá. Zaujímavosťou je, že v tunajších rodákoch napriek tomu nezostal ani kúsok zatrpknutosti. Na ťažké časy chcú zabudnúť aj vďaka pozitívnemu zmýšľaniu a s otvorenou náručou vítajú nových turistov. viac »

Deravý Montmartre a originál Sochy slobody alebo Čo všetko ste ešte o Paríži nevedeli?

Malý víťazný oblúk pred
06.02.2015

Vo svete existujú večné mestá, ktoré majú pochodené už milióny ľudí a k nim patrím aj Paríž. Ročne láka milióny turistov a ukazuje im svoju pompéznu, ale aj trochu desivú tvár. V Paríži totiž nájdete zo všetkého trochu. Luxus aj chudobu. O Paríži taktiež môžete takmer donekonečna čítať a vždy sa dozviete niečo nové. Podobné to bude aj teraz, keďže sme sa pozreli na niektoré detaily, ktoré ste o Paríži možno ešte nevedeli. viac »

Londýn zadarmo: Urobte si dovolenku bez veľkých nákladov

Londýn, Veľká Británia
14.12.2014

Ak ste už boli niekedy na dovolenke v Londýne, musíte uznať, že nejde o lacné mesto. Náklady na letenku sa vám možno podarí stlačiť na minimum, no ubytovanie, doprava v meste a strava vás budú stáť viac, ako v iných krajinách. Istotne vám preto padne vhod, ak svoje výdavky znížite aspoň na pamiatkach. I v metropole Anglicka totiž nájdete veľa miest, kde si bez vstupného vyplníte celý program. viac »


<< Predchádzajúci 1 2 3 4 5 Nasledujúci >>
Nedeľa, 24. máj. 2015. Meniny má Ela.

Ponuka zájazdov

Foto dňa