Európske mestá

Viete, ktorú budovu vidieť z vesmíru? Nachádza sa v Rumunsku!

29.06.2015 | | Hodnotenie článku: 2.90

Rumunská metropola Bukurešť a zároveň najľudnatejšie mesto krajiny je v prvom rade mesto paradoxov. Niektorými je nazývané najškaredším v Európe, na druhej strane zaznamenáva rastúci trend návštevníkov.

viac

Výlet po Veľkej Británii? Skúste sa zastaviť aj v Portsmouthe, kde vyrástlo 30 tisíc ton betónu

Spinnaker Tower, Veľká Británia
12.06.2015

Menej ako 30 sekúnd je čas na dosiahnutie prvej vyhliadkovej platformy veže. Výhľady, vo všetkých smeroch do vzdialenosti 37 kilometrov, sú dych vyrážajúce - od piesočných pláži vo Witterings a Selsey Bill na východe, po vidiek v New Forest na západe, malebný Isle of Wight na juhu až ku kopcom v oblasti Hamsphire na severe. Spinnaker Tower stojí za vašu návštevu rovnako ako úžasné prímorské mesto Portsmouth na juhu Anglicka, kde sa táto veža nachádza. viac »

Nebojte sa zamieriť na sever, pretože „Neexistuje zlé počasie, len zlé oblečenie“

Plachetnica, Kiel
10.06.2015

Táto veta mi hneď ako som ju počula zarezonovala v pamäti a vedela som, že sa stane ústredným mottom celého výletu. Pretože presne opisuje skúsenosti pri návšteve najsevernejšej spolkovej republiky Nemecka, Šlezvicka- Holštajnska. Stačí sa priobliecť a máte možnosť spoznať divokú tvár severu. viac »

Prádzniny v Ríme – Prežite tú najkrajšiu dovolenku v srdci talianskej kultúry

Rím, Taliansko
05.06.2015

Čo by to bolo za cestovateľa, ktorý by nemal na zozname svojich navštívených destinácií také mesto ako je Rím. V tomto jedinečnom meste je neuveriteľná koncentrácia pamiatok svetovej triedy. Hlavné mesto Talianska ležiace na rieke Tiber malo už od pradávna prezývku „hlavné mesto sveta – caput mundi“. V časoch najväčšej slávy bolo toto mesto centrom diania Rímskej ríše, ktorá písala vtedajšie svetové dejiny. viac »

TIPy ako si vychutnať francúzsky Lyon. Ochutnajte autentický gastronomický raj

Lyon, Francúzsko
04.06.2015

Druhé najväčšie francúzske mesto Lyon v sebe skrýva viaceré devízy, ktoré by správnemu cestovateľovi nemali uniknúť. Objavte s nami raj gastronómie, spoznajte historický architektonický rozmer mesta obchodu, hodvábu či filmu. Lyon nie je centrom len drahých butikov a vychytených reštaurácií, ale aj skrytých uličiek. Spoznajte tajomstvá Lyonu, ktorých je viac než dosť. viac »

„Kozmopolitný raj“ – Amsterdam a jeho ponuka na predĺžený víkend

Amsterdamské kanály, Holandsko
25.05.2015

Tí, ktorí už v holandskom Amsterdame boli, môžu zaiste potvrdiť, že si v ňom každý môže nájsť to, po čom jeho srdce piští. A to bez debaty v každom ohľade. Mesto hriechu a tolerantnosti, raj pre nespútaných, metropola hriechu, no i kultúrny uzol. Aj tieto prívlastky prischli mestu založenému na konci 12. storočia na brehoch rieky Amstel. viac »

Sevilla – andalúzska elegánka si vás vďaka ohnivej kultúre omotá okolo prsta

Sevilla, Španielsko
21.05.2015

Slávne býčie zápasy, charizmatické flamenco, Semana Santa a najmä neopísateľná historická hodnota – hlavné mesto španielskej Andalúzie – Sevilla v sebe spája to, po čom prahne srdce každého náročného cestovateľa. Vitajte v metropole, ktorá začala svoju históriu písať v 9. storočí pred našim letopočtom. viac »

FOTOREPORTÁŽ: Kašlite na dovolenku na juhu. Sever Európy vám vezme dych

Pláž s košmi, ostrov
20.05.2015

Radi spoznávate nové miesta? Dromedár to priam miluje a vždy sa poteší, ak môže spoznať nový kút. Tentokrát necestoval až tak ďaleko, aby vám priniesol pohľad na úchvatné severské pobrežie. Prezrite si s nami, ako to vyzerá, ak sa na dovolenku nevydáte na juh, ale na sever. Objavte nemecké Šlezvicko-Holštajnsko, ktoré vám predstaví svoju divokú tvár prepojenú s kultúrou a tradíciami. viac »

Dokonalá dovolenka na pár dní. Objavujte francúzsky Avignon a jeho bohatú históriu

Avignon, Francúzsko
15.05.2015

Avignon je súčasťou nádhernej Francúzskej oblasti Provensálsko. Už jeho samotná poloha hovorí o jeho výnimočnosti, ktorou pôsobí na turistov. Ibaže samotná realita vás nakoniec prekvapí podstatne viac. Starobylé mestečko s osobitým charakterom je natoľko nezameniteľné, že už po jedinej návšteve naň nedokážete nikdy zabudnúť. I preto si ho za svoje sídlo v minulosti vybralo niekoľko pápežov. viac »

5 dôvodov prečo tento rok navštíviť Berlín: Mesto pre mladých

Berlín, Nemecko
12.05.2015

Berlín sa v posledný rokoch zmenil na mekku mladých cestovateľov. Je to podmienené viacerými dôvodmi, ale hlavne tým, že sa toto hlavné mesto Nemecka jednoducho mení podľa ich potrieb. Aj napriek tomu, že nezabúda na svoju minulosť, vyvíja sa dopredu a ponúka cestovateľom zážitky na každom kroku. Bašta kultúry a umenia sem láka čoraz viac ľudí a tiež čoraz viac Slovákov. Navštívte aj vy toto mesto plné života a ruchu. viac »

Výlet do Milána vás nebude stáť veľa a okrem histórie si obzriete aj EXPO 2015

Miláno, Taliansko
09.05.2015

Z Bratislavy sa môžete letecky dostať do štyroch talianskych miest. I keď väčšina turistov smeruje do Ríma, určite by ste nemali ohrdnúť ani Milánom. A to nielen kvôli nákupom a svetoznámym značkám, ktoré tam majú vychýrené butiky. Nájdete tam aj úžasný kus kultúry, ktorej kraľuje katedrála. No a zabudnúť nemožno pochopiteľne ani na skvelú gastronómiu s pohárom lahodného vína. viac »


<< Predchádzajúci 1 2 3 4 5 Nasledujúci >>
Piatok, 3. júl. 2015. Meniny má Miloslav.

Ponuka zájazdov

Foto dňa