Historické budovy, stavby a pamiatky

Okoreňte si dovolenkovú destináciu Bulharsko: Spoznajte oblasti mimo pobrežia

06.08.2015 | | Hodnotenie článku: 4.00

Bulharsko je pre slovenských cestovateľov zaujímavé najmä z hľadiska ceny. Dovolenky tam patria medzi najlacnejšie a rovnako kráľovsky sa budete cítiť i po príchode do hotela, keď si môžete za málo peňazí užiť veľa zábavy. Z tohto raja sa vám istotne ani nebude chcieť odísť, no napriek tomu by ste sa mohli nechať zlákať aspoň na nejaké fakultatívne výlety. I v Bulharsku nájdete totiž mnoho atrakcií, ktoré sa natrvalo zapíšu do vašej pamäte.

viac

História Chorvátska – Ktoré pamiatky by nemali ujsť vašej pozornosti?

Dubrovník, Chorvátsko
07.07.2015

Do Chorvátska chodíme väčšinou oddychovať a nabrať nové sily do ďalších pracovných povinností. Niekedy nám však padne vhod, keď trošku osviežime aj našu myseľ a dozvieme sa nové informácie z bohatej histórie. I v tejto krajine sa nachádza množstvo zaujímavých pamiatok, ktoré by ste istotne nemali obísť. Ich krása niekedy predčí vaše očakávania a prinesie vám potešenie pre vaše oči a umeleckú dušu. viac »

UNESCO pamiatky: Pobaltské štáty prekvapia svojou bohatou históriou a krásnou prírodou

Riga, Litva
01.06.2015

Viete prečo sa oplatí vycestovať na sever Európy? Nájdete tu krásnu prírodu, ktorú možno objaviť len v tejto časti sveta, ale aj mimoriadne kultúrne a prírodné pamiatky zaradené do Zoznamu svetového kultúrneho dedičstva UNESCO. viac »

20 najnavštevovanejších európskych atrakcií (2. časť)

Záhrady Versailles, Francúzsko
05.02.2015

Turistické atrakcie sú definované ako kultúrne, historické, sakrálne, prírodné pamiatky a oficiálne určené verejné priestranstvá. Poskytnuté informácie od samotných atrakcií, vládnych agentúr a renomovaných médií sa zhromaždili a my ponúkame prehľad 20 najnavštevovanejších pamiatok Európy. Pozrite sa na druhú desiatku tých naj: viac »

Zorganizujte si výlet na rozprávkový hrad Neuschwanstein. Okúzľujúca príroda vás isto dostane

zámok Neuschwanstein, Bavorsko, Nemecko
12.01.2015

Európa môže byť pyšná na svoje historické architektonické pamiatky. Naše stavby patria medzi tie najkrajšie na svete a ich sila a jedinečnosť je demonštrovaná najmä prostredníctvom rôznych hradov i zámkov. I Slovensko sa môže pochváliť v tomto smere mnohými úspechmi. Keď už máte tie naše pamiatky opozerané, môžete sa vybrať preskúmať i svet. Zámok Neuschwanstein v Nemecku vám bude istotne dobre známy. Bol to práve on, ktorý inšpiroval tvorbu známeho loga firmy Disney. viac »

Diktátorov úkryt otvorený – Nová pamiatka v Ríme

Bunker vo Villa Torlonia,
28.10.2014

Všetky veľké hlavy majú s nástupom svojej tyranie stále väčší strach o svoju osobnosť. Podobne bol na tom Benito Mussolini, ktorý sa rozhodol spraviť si z vínnej pivnice opevnený bunker. Objavili ho už dávnejšie, no od piatku bude konečne sprístupnený aj verejnosti. viac »

Chcete si žiť ako aristokrati? Nebojíte sa investícií? Kúpte si Butrón

Hrad Butrón, Španielsko
02.10.2014

A opäť vám prinášame najnovšiu ponuku na svetovom trhu. Nakúpite si hrad? Majestátny, v prekrásnom prostredí... Možno je to prepych, ale kto niekedy netúžil ukryť sa a byť nedosiahnuteľný. Navyše, ak sa vám niektorý návštevník znepáči, ukážete mu tú najzaujímavejšiu miestnosť na hrade – ŽALÁR. viac »

Nedostupné brány nebeské – Ozvláštnite si spoznávanie Grécka

Meteorské kláštory, Grécko
19.09.2014

Aký je asi vstup do nebies? A ako to asi vyzerá „tam hore“? Otázok je nepomerne veľa oproti odpovediam. No v Grécku sa dostali k tomu takmer na koreň. Pozrite si, kde sídlia ich kláštory. Takouto cestou sa isto rýchlejšie dostanú hore. A vy tiež, ak sa sem prídete pozrieť. viac »

Smaragdový ostrov a jeho úžasné hrady – História ukrytá v kameni

Hrad Dunluce, Írsko
22.08.2014

Kde inde ako v krajine škriatkov, kotlíkov plných zlata a večne zelenej trávy, budeme hľadať aj prekrásne hrady, ktoré vystavali hrdé klany. Sú zasadené do tak úžasnej krajiny, že by mohli vyzerať akokoľvek a i tak by sa ľuďom páčili. Našťastie aj samotné stavby sú majestátne a prekrásne takže netreba poľavovať z nárokov. Írsko vám prestavuje to najkrajšie z jeho stavieb. viac »

Hrad Dalkey - prijmite pozvanie na návrat do minulosti

Hrad Dalkey, Dublin, Írsko
07.06.2014

ÍRSKO - Konkurencia medzi hradmi je naozaj veľká. V Európe ich nájdete viac ako dosť a ak chcú získať na svoju stranu nových návštevníkov, musia niečim prekvapiť a odlíšiť sa od tých ostatných. Toto umenie dokonale ovládajú aj v dublinskom hrade Dalkey. Veľkostne patrí síce medzi tie menšie a nesídli dokonca ani priamo v centre, no aj tak k nemu pravidelne prichádzajú zástupy turistov. Dôvod je veľmi prozaický. Spoločne s jeho domácimi obyvateľmi sa na chvíľku dostanú do minulosti a presvedčia sa na vlastnej koži, ako to vyzeralo kedysi. viac »

Najkrajšie slovinské hrady

Hrad Predjama, Slovinsko
21.05.2014

SLOVINSKO - O tom, že Slovinsko je síce maličká, ale krásna krajina, určite nemusíme písať. Napokon, so Slovenskom má nielen podobnú kultúru, názov, jazyk či históriu, ale aj nádhernú prírodu či zaujímavé a úchvatné hrady. A práve im sa v tomto článku budeme venovať. viac »


<< Predchádzajúci 1 2 3 4 Nasledujúci >>
Štvrtok, 3. september. 2015. Meniny má Belo.

Ponuka zájazdov

Foto dňa