Historické budovy, stavby a pamiatky

Chcete si žiť ako aristokrati? Nebojíte sa investícií? Kúpte si Butrón

02.10.2014 | | Hodnotenie článku: 4.00

A opäť vám prinášame najnovšiu ponuku na svetovom trhu. Nakúpite si hrad? Majestátny, v prekrásnom prostredí... Možno je to prepych, ale kto niekedy netúžil ukryť sa a byť nedosiahnuteľný. Navyše, ak sa vám niektorý návštevník znepáči, ukážete mu tú najzaujímavejšiu miestnosť na hrade – ŽALÁR.

viac

Nedostupné brány nebeské – Ozvláštnite si spoznávanie Grécka

Meteorské kláštory, Grécko
19.09.2014

Aký je asi vstup do nebies? A ako to asi vyzerá „tam hore“? Otázok je nepomerne veľa oproti odpovediam. No v Grécku sa dostali k tomu takmer na koreň. Pozrite si, kde sídlia ich kláštory. Takouto cestou sa isto rýchlejšie dostanú hore. A vy tiež, ak sa sem prídete pozrieť. viac »

Smaragdový ostrov a jeho úžasné hrady – História ukrytá v kameni

Hrad Dunluce, Írsko
22.08.2014

Kde inde ako v krajine škriatkov, kotlíkov plných zlata a večne zelenej trávy, budeme hľadať aj prekrásne hrady, ktoré vystavali hrdé klany. Sú zasadené do tak úžasnej krajiny, že by mohli vyzerať akokoľvek a i tak by sa ľuďom páčili. Našťastie aj samotné stavby sú majestátne a prekrásne takže netreba poľavovať z nárokov. Írsko vám prestavuje to najkrajšie z jeho stavieb. viac »

Hrad Dalkey - prijmite pozvanie na návrat do minulosti

Hrad Dalkey, Dublin, Írsko
07.06.2014

ÍRSKO - Konkurencia medzi hradmi je naozaj veľká. V Európe ich nájdete viac ako dosť a ak chcú získať na svoju stranu nových návštevníkov, musia niečim prekvapiť a odlíšiť sa od tých ostatných. Toto umenie dokonale ovládajú aj v dublinskom hrade Dalkey. Veľkostne patrí síce medzi tie menšie a nesídli dokonca ani priamo v centre, no aj tak k nemu pravidelne prichádzajú zástupy turistov. Dôvod je veľmi prozaický. Spoločne s jeho domácimi obyvateľmi sa na chvíľku dostanú do minulosti a presvedčia sa na vlastnej koži, ako to vyzeralo kedysi. viac »

Najkrajšie slovinské hrady

Hrad Predjama, Slovinsko
21.05.2014

SLOVINSKO - O tom, že Slovinsko je síce maličká, ale krásna krajina, určite nemusíme písať. Napokon, so Slovenskom má nielen podobnú kultúru, názov, jazyk či históriu, ale aj nádhernú prírodu či zaujímavé a úchvatné hrady. A práve im sa v tomto článku budeme venovať. viac »

Cárske Selo: impozantný odkaz ruských panovníkov

Cárske Selo, Rusko
03.03.2014

RUSKO - Neďaleko Petrohradu, ruskej perle na rieke Neve, leží malé nenápadné mestečko s názvom Cárske Selo. Ak sa však zahľadíte na mapu, vaše oči smerujú na juh a narazíte na mesto Puškin, vedzte, že sa pozeráte správne. Aj jedno aj druhé meno totiž označuje miesto pretkané ruskou históriou a kultúrou. viac »

Cisterciánsky kláštor Sénanque zaujme nielen levanduľovými hájmi

Kláštor Sénanque, Francúzsko
01.03.2014

FRANCÚZSKO - Abbaye Notre-Dame de Sénanque je súčasťou malej francúzskej dedinky Gordes, ktorá má viac ako dvetisíc obyvateľov. Leží v departemente Vaucluse v čarovnom Provensálsku. Ku kláštoru vedú úzke kľukaté cestičky, lemované hlbokými priepasťami. V údolí, kde žije cisterciánsky rád, vládne ticho a v povetrí sa vznáša vôňa levandule. viac »

Stonehenge - skutočné dedičstvo či komerčný ťah?

Vnútorné kruhy kamenia, Stonehenge
08.02.2014

VEĽKÁ BRITÁNIA - Megalitická stavba zahalená rúškom tajomstva je celú večnosť objektom archeologického bádania a ani o turistickej príťažlivosti tohto prehistorického monumentu nemožno pochybovať. Po diskusiách s domácimi sa však návštevník musí zamyslieť nad tým, či Stonehenge Britom neslúži iba ako lákadlo, na ktoré cudzinci sadajú ako muchy na lep. viac »

Maďarský parlament postavený i slovenskými rukami

Parlament, Budapešť, Maďarsko
04.12.2013

MAĎARSKO - Ak by ste mali všetky parlamenty sveta hodnotiť podľa našej budovy, tak by ste ich pri spoznávaní krás a pamiatok jednotlivých štátov z diaľky obchádzali. No nie všade poslanci rokujú v tak nudných miestnostiach a popýšiť sa môžu nádhernými priestormi, v ktorých je radosť pracovať. Jednu z takýchto perál máme i v našej blízkosti. Maďarský parlament je povinnou zastávkou pri návšteve Budapešti a často sa nachádza i v ponuke poznávacích zájazdov, ktoré organizujú naše cestovné kancelárie. viac »

VIDEO Gödöllő - "Sissin" zámok v Maďarsku

zámok Gödöllő, Maďarsko
13.11.2013

MAĎARSKO - Jeden z najpozoruhodnejších barokových komplexov 18. storočia, zámok rodu Grassalkovich, sa rozprestiera spolu s priľahlými budovami na ploche 17 tisíc m² a zahŕňa taktiež park o veľkosti 29 hektárov. viac »

Román Alexandra Dumasa preslávil francúzsku pevnosť If

Pevnosť If, Francúzsko
28.12.2012

FRANCÚZSKO - Hustá hmla a nebezpečné morské prúdy sú len slabým odvarom v porovnaní s architektonickým riešením komplexu, z ktorého niet úniku. Priestory, ktoré vyvolávajú klaustrofóbiu, boli v minulosti považované za miesto, odkiaľ človek po vlastných neodchádzal. Tmavé žaláre pevnosti If a škrekot morských čajok naháňajú hrôzu i dnes, pretože od roku 1890 je pevnosť neďaleko prístavu Marseille sprístupnená verejnosti. viac »


<< Predchádzajúci 1 2 3 4 Nasledujúci >>
Utorok, 21. október. 2014. Meniny má Uršula.

Ponuka zájazdov

Foto dňa