Dovolenka pri mori

Vôňa jesene v prímorskom anglickom mestečku Littlehampton

10.09.2013 | | Hodnotenie článku: 5.00

VEĽKÁ BRITÁNIA - Máte už plné zuby destinácií, kde teplota neklesne pod 40 °C a kde more už neosvieži? Nemáte už energiu na odbíjanie tureckých obchodníkov, tuniských plážových predavačov či vytrubujúcich Talianov? Alebo ste znechutení z prostredia, keď opustíte areál egyptského hotela? Ak áno, tak potom prímorské mestečko Littlehampton v Anglicku je pre vás ako stvorené.

viac

Pineda de Mar: v rytme španielskej gitary

Pineda de Mar, Španielsko
24.08.2013

ŠPANIELSKO - Pineda de Mar sa nachádza približne 55km od Barcelony na južnom cípe pobrežia Costa Bravy. Čo takto sa rozhodnúť pre železničné spojenie z letiska priamo do strediska s jedným prestupom? Vlak je pohodlný, rýchly a trať vedie popri nádherne členitom pobreží. Cestu spríjemňujú španielske melódie, ktoré vyhrávajú miestni muzikanti, takže dovolenka sa začína už vo vlaku. viac »

Tajné európske pláže

Isle of Harris, Škótsko
18.08.2013

Komercia ešte nezničila celé pobrežie. Aj Európa stále ponúka nenápadné plážové zákutia, ktoré zatiaľ turistické spoločnosti neobjavili a nezruinovali ich prírodnú dokonalosť. viac »

Panenské pláže talianskej Kalábrie

Paraiso del Sub, Taliansko
26.07.2013

TALIANSKO - Doposiaľ neobjavená, turistom nie príliš známa špička talianskej čižmy v sebe ukrýva romantické a častokrát prázdne pláže. viac »

Mini sprievodca chorvátskymi ostrovmi

Pag, Chorvátsko
22.07.2013

CHORVÁTSKO - Pobrežie obľúbenej dovolenkovej destinácie Slovákov je posiate množstvom unikátnych ostrovov. Vybrať si môžete z príjemných posedení s miestnymi obyvateľmi v malebných reštauráciách a prístavoch, skúmania národných parkov alebo si užiť zábavu vo víre nekonečných plážových párty. viac »

Albánska riviéra

Albánska riviéra
12.07.2013

ALBÁNSKO - Rozmýšľali ste už niekedy nad dovolenkou v Albánsku? Priláka vás nočným životom, narastajúcim ekoturizmom alebo elitným relaxom? Stredomorské dedinky tu striedajú horské priesmyky, starobylé hrady, tyrkysové pláže a olivové háje. viac »

Päť tajných európskych pláží, o ktorých málokto vie

Elafonisi Beach, Kréta, Grécko
11.07.2013

Máte už dosť preplnených pláží s lehátkami a slnečníkmi? Túžite po svojom vlastnom páse bieleho piesku a mora, kde vás vo väčšine prípadov nebude nik obmedzovať? Nemusíte sa vydávať do Ázie alebo Karibiku, prázdne pláže nájdete aj v Európe a týchto päť vám odporúča BBC Travel. viac »

Tento Cyprus nepoznáte!

Cyprus
02.07.2013

CYPRUS - Alebo ste len jeden z mála slovenských turistov, ktorí už navštívili územie severného Cypru, ktoré možno poznáte pod menom Severný Cyprus, Severocyperská turecká republika alebo Turecká republika Severný Cyprus. Že v tom máte zmätok? To je v poriadku, ten majú z tejto časti ostrova aj politici. Samostatný štát uznáva iba Turecko. Kým si však politické rozdelenie ostrova vyriešia politici, bolo by dobré bližšie ho spoznať cestovateľsky. viac »

Čisté pláže, kvalitné služby - Malorka je stále exkluzívnou lokalitou pre letnú dovolenku

Romantické letovisko Cala Mesquida
22.06.2013

Malorka, najväčší a možno i najkrajší z Baleárskych ostrovov, leží asi 200 kilometrov od španielskej pevniny a od 70. rokov sa považuje za jednu z najexkluzívnejších a najluxusnejších európskych dovolenkových destinácií. Bodaj by aj nie, keď tu vzduch vonia pomarančmi a letné sídlo v zámočku Marivent tu má i španielska kráľovská rodina. viac »

Cadaquéz: víno, pláže, romantika po španielsky

Cadaquéz, Španielsko
06.06.2013

ŠPANIELSKO - Kto sa pozrie na fotky dedinky Cadaquéz spred desiatich rokov a dnes, nenájde takmer žiaden rozdiel. Možno trochu ošumeli niektoré domy, pribudlo detí a zmizlo zopár starčekov, ale stabilné osadenstvo miestnych barov zostalo bez minimálnych zmien. Bohéma si do Cadaquézu totiž cestu nájde vždy. Čo ich sem lákalo a stále láka? viac »

Vábivé Turecko: tipy na dovolenku

Bodrum, Turecko
05.06.2013

TURECKO - Výber destinácie pre trávenie dovolenkového času býva ťažký, ak neviete, ktoré miesto stojí naozaj za to. Motiváciou býva hlavne relax na pláži pri priezračnom mori či objavovanie historických a neobvyklých pamiatok. Ak ste sa rozhodli tentoraz pre Turecko, ponúka hneď niekoľko očarujúcich miest. viac »


<< Predchádzajúci 1 2 3 4 5 Nasledujúci >>
Piatok, 18. apríl. 2014. Meniny má Valér.

Ponuka zájazdov

Foto dňa