Dovolenka pri mori

Chorvátsko inak: 8 miest pre aktívnu dovolenku pri najkrajšom mori

24.05.2015 | | Hodnotenie článku: 4.15

Naši dovolenkári už istotne poznajú Chorvátsko z mnohých pohľadov. Ak sa tam chcete vybrať i tento rok, vyberte si cieľovú destináciu trošku iným spôsobom. Zamerajte sa na aktívne strávenie dovolenky a miesta, ktoré vám v tomto smere poskytnú najzaujímavejšie alternatívy na plánovanie voľného času.

viac

FOTOREPORTÁŽ: Kašlite na dovolenku na juhu. Sever Európy vám vezme dych

Pláž s košmi, ostrov
20.05.2015

Radi spoznávate nové miesta? Dromedár to priam miluje a vždy sa poteší, ak môže spoznať nový kút. Tentokrát necestoval až tak ďaleko, aby vám priniesol pohľad na úchvatné severské pobrežie. Prezrite si s nami, ako to vyzerá, ak sa na dovolenku nevydáte na juh, ale na sever. Objavte nemecké Šlezvicko-Holštajnsko, ktoré vám predstaví svoju divokú tvár prepojenú s kultúrou a tradíciami. viac »

Taliansko a jeho ostrovná príchuť. Pricestujte priamo na Sardíniu a prežite dovolenku snov

Sardínia, Taliansko
17.05.2015

Nie vždy vám musia vyjsť plány na dovolenku podľa predstáv. Ak sa vám nezvýšilo v rozpočte toľko korún, skúste to vziať na seba a vytvoriť si výlet podľa svojich predstáv. Často takto ušetríte peniaze, ktoré môžete investovať do výletov v okolí. Jednou zo zaujímavých volieb môže byť Alghero. Nádherný kus Talianska, do ktorého sa dostanete pohodlne letecky aj z Bratislavy. Navyše nejde o klasické veľkomesto, tak sa nemusíte obávať, že by ste sa po ňom nemohli pokojne pohybovať aj sami. viac »

Slováci objavujú stále populárnejšiu Korziku, kde more a príroda pripomínajú tropický raj

Corte, Korzika
16.05.2015

Aj tento rok si my Slováci budeme môcť pohodlne obzrieť jeden z najkrajších ostrovov Európy. Na slnečnú Korziku opäť poletí priamy spoj z Bratislavy, vďaka ktorému sa dostaneme na ostrov pripomínajúci exotický Karibik. Asi aj preto je stále populárnejší a každým rokom sem chodí viac a viac turistov. Využili to aj CK, ktoré sem organizujú zaujímavé výlety. Objavte rodisko Napoleona Bonaparteho a na vlastnej koži zistite, aký je život na Korzike. viac »

TOP 8 najkrajších gréckych ostrovov: Vyberte si to najlepšie pre vašu letnú dovolenku

Zakynthos, Grécko
10.05.2015

Grécko patrí trvalo k obľúbeným dovolenkovým miestam Slovákov. Vďaka veľkému počtu ostrovov si môžu stále vychutnávať inú dovolenku a obdivovať iný krásny kus tejto krajiny. I keď v hlavnom meste možno nepanuje tak pokojná atmosféra, práve na ostrovoch sa sústredia na turizmus a ponúkajú svojim hosťom príjemné dovolenkové zážitky. Ak sa neviete rozhodnúť, kam si objednať dovolenku tento rok, ponúkneme vám osem tipov, ktoré vám prezradia výhody jednotlivých lokalít. viac »

Dovolenka na ostrovoch: TripAdvisor ponúka rebríček najlepších európskych ostrovov

Santorini, Grécko
04.05.2015

Keď my Slováci myslíme na dovolenku, veľmi často snívame o exotike. O vzdialených krajinách, ktoré sú úplne odlišné od našej dennej reality. A hoci je Slovensko krásne, z času na čas nás to ťahá do diaľav. Kto ale nemá na to, aby zaplatil za drahé cesty, no aj tak túži po niečom inom ako tradičnej dovolenke, ten môže vyskúšať európske ostrovy. Sú podobne krásne ako tie exotické a pritom sa nachádzajú pomerne blízko. Navyše Európa je Európa a budete to mať bližšie k našej „náture.“ Kam teda máte zamieriť? Stránka TripAdvisor vydala zoznam najlepších európskych ostrovov, kde dostanete len to najlepšie. viac »

Kolíska talianskej mafie – Sicília a jej veľké tromfy, ktoré vás dostanú

Taormína, Sicília
11.04.2015

Päťmiliónový taliansky ostrov si vás získa okamžite. Znamenité pláže, päť najväčších archeologických pamiatok zapísaných v UNESCO, skvostné reštaurácie – nechajte sa opantať a doprajte, aby na vás dýchla zmes niekoľkých kultúr, ktoré tvoria čarovný celok. viac »

Cinque Terre – úžasné talianske pobrežie, ktoré môžete navštíviť po celý rok

Vernazza, Cinque Terre, Taliansko
21.03.2015

Taliansko nám už ponúklo mnoho miest, kam si možno zájsť na dovolenku. Históriou a umením vychýrený Rím a Florencia, romantické Benátky, pre lyžiarov ako stvorená Cortina d`Ampezzo, gastronomicky bohaté Toskánsko alebo Sardínia s typickou letnou dovolenkou pri mori. Ak by sa vám málilo, pridávame vám do zoznamu ďalšiu zaujímavosť – Cinque Terre. Nádherné terasovité pobrežie v Ligúrii, ktoré môžete navštíviť v ktorúkoľvek časť roka a nikdy sa istotne nebudete nudiť. viac »

Len na skok z Anglicka – Obzrite si aj Isle of Wight a jeho preslávené ihly

Isle of Wight, Veľká
19.03.2015

Ako náhle pomyslíte na ostrov Isle of Wight, tak vás okamžite napadne ikonická svetoznáma lanovka Needles, ktorá transportuje turistov z vrcholu útesu Alum Bay na kamienkovú pláž. Takže pozrite sa z vtáčej perspektívy na multifarebné pieskové útesy a ohromujúce tyrkysové vody, ktoré tiahnu až kam oko dovidí. Needles je viac ako len fascinujúca história, ohromujúca geológia a nádherné výhľady na more. viac »

Využite posledné dni First momentov a objavte prekrásne pláže Európy

Záliv Calanque, Cassis, Francúzsko
16.03.2015

Možno aj vy už pomaly preskúmavate možnosti, kam sa vybrať počas leta. Času je ešte samozrejme dosť, no možno sa oplatí začať vyberať už teraz. Do konca marca sú v ponuke ešte aj first momenty, ktoré sa oplatia hlavne pre rodiny. Pozrite si preto s nami niektoré zaujímavé prímorské miesta Európy. Sami ich môžete navštíviť a pokochať sa nimi. viac »

Taliansko a jeho skryté miesta. Vychutnajte si poloprázdne pláže

Pláž v Porto Selvaggio,
12.03.2015

Slnečné pláž a náš pobyt na nich sa každým dňom blíži. Ak ste si ešte nevybrali, tak sa skúste s nami pozrieť na tri prekrásne a pritom nie veľmi známe pláže Talianska. Napriek tomu, že sem chodí veľa ľudí, aj tu sa ešte nájdu miesta, kam sa turisti zatiaľ veľmi nedostali. Odporúčajú ich experti a dovolenku na nich si užije ozaj každý. viac »


<< Predchádzajúci 1 2 3 4 5 Nasledujúci >>
Pondelok, 25. máj. 2015. Meniny má Urban.

Ponuka zájazdov

Foto dňa