Dovolenka pri mori

Mnoho odtieňov Santorini – Ostrov, ktorý hrá farbami

30.08.2015 | | Hodnotenie článku: 4.25

Okrem klasickej gréckej modrej a bielej je Santorini aj ostrovom oranžovej, krvavo červenej, kráľovskej purpurovej, maslovej žltej, elektrickej zelenej a pastelovo ružovej farby. Poďte sa s nami ponoriť do farieb ostrova Santorini, ktoré vytvorila samotná príroda.

viac

Zaslúži si Kalábria prezývku Karibik Európy?

Kalábria, Taliansko
25.08.2015

Vybrať si dovolenku, keď na ňu ide viac ako jeden človek, je viac ako náročné. No keď sa rozhodnete pre Taliansko, nebude to žiadny kompromis a aj tak budú všetci spokojní. Váš partner, vaše deti a dokonca aj váš domáci miláčik. Ktoré miesto by ste si mali vybrať? viac »

Populárna turecká riviéra – Ešte stále je čas využiť nadštandardné turecké služby

Turecko
24.08.2015

Pre dovolenkárov, ktorí túžia po rodinnej dovolenke v kvalitnom 5* hoteli s all inlusive a tých, ktorí milujú luxus za prijateľnú cenu je voľba destinácie pre letnú dovolenku pri mori zrejmá. Turecká riviéra. Pýtate sa prečo? viac »

Taliansko a jeho vulkanická Ischia – Ponorte sa do horúcich prameňov a sledujte more

Ischia, Taliansko
16.08.2015

Taliansko ponúka nespočetné možnosti na dovolenku. Nech sa pozriete do ktoréhokoľvek kúta tejto krajiny, stále môžete nájsť novú inšpiráciu, kam by ste sa chceli pozrieť nabudúce. A my vám dnes ponúkame ďalšiu z nich, ktorú si pokojne môžete zapísať na listinu vašich vysnívaných cestovateľských destinácií. Ischia je vybudovaná na ostrove vulkanického pôvodu. Kvôli tomu sa tam nachádza niekoľko vyhasnutých sopiek. Tie už síce nie sú aktívne, no podľa vedcov láva stále drieme niekde v podzemí a môže sa stať, že niekedy sa stane jedna z nich opäť aktívnou. viac »

Navštívte najväčšiu pláž Európy a nechajte sa opantať divokou tvárou prírody

Pláž s košmi, ostrov
13.08.2015

Na dovolenky a výlety radi a často spomíname. Postupom času nám však v mysli zostávajú len tie najsilnejšie zážitky. To čo nám utkvelo v hlave a to, čo sme zažili možno prvýkrát. Nám tak v hlavne zostali visieť jedny ostrovy. Ďaleké, upršané a nespútané. Ostrovy severného Nemecka. viac »

Poďte k vode – Poďte do chorvátskych Vodíc

Vodice, Chorvátsko
08.08.2015

Turistická destinácia sa nachádza v širokej zátoke a je známa pre svoju živosť a bohatú turistickú ponuku. Vodice sú hrdé na svoju históriu a tradície. Navštívte preto kultúrne pamiatky, ktoré rozprávajú príbeh o minulosti Vodíc. Len 7 hodín cesty a vy sa ocitne v stredisku, ktoré disponuje všetkým čo k správnej dovolenke patrí. viac »

TOP 8 atrakcií na Kanársky ostrovoch – Je to tu takmer ako prechádzka po mesačnej planéte

Fuerteventura, Kanárske ostrovy, Španielsko
01.08.2015

Španielsko patrilo medzi prvé dovolenkové destinácie, ktoré si Slováci obľúbili po otvorení hraníc. I keď Kanárske ostrovy už vtedy patrili k top ponukám, mnohým našincom sa nezunovali ani dnes. Ponúkajú totiž tú správnu zmes dobrej zábavy, atraktívneho prostredia a skvelých atrakcií. Ak sa tam vyberiete i v toto leto, zdvihnite sa konečne z ležadla a pozrite si i tieto zaujímavé lokality. viac »

Vezmite rodinu do Grécka. Máme pre vás inšpiráciu!

Korfu, Grécko
29.07.2015

Do Grécka s ratolesťami? Verte, že Gréci milujú rodiny s deťmi a ich pohostinnosť je toho dôkazom. Stredomorská strava s vysokou nutričnou hodnotou, vodné parky, veľkolepé bazény v hotelových rezortoch a bezpochyby slnečné piesočnaté pláže s krištáľovo čistou vodou. „Paidiá, kalosírthate! (Vitajte, deti!) A nielen tie! viac »

Päťhviezdičková Malorka: Ktoré letoviská sú synonymom pre luxus?

Pláže na Malorke sú
26.07.2015

Vyše 15 kilometrov jemného koberca z bieleho piesku, vyhriate more, ktoré svojou farbou môže konkurovať tomu v Karibiku, a luxusné hotelové strediská nadohľad. Snáď nikto by nepovedal, že ešte pred dvadsiatimi piatimi rokmi tu boli mokrade a len pár menších fariem. Dnes je severné pobrežie čarokrásnej Malorky jednou z najpopulárnejších dovolenkových destinácií. A páči sa tu nielen rodinám s deťmi, ale aj zamilovaným párom. viac »

POROVNANIE: Kréta či Rodos? Ktorý grécky ostrov to u vás vyhrá?

Kriti, Chánia, Kréta, Grécko
25.07.2015

Napriek zlej hospodárskej situácii v krajine, to na dovolenke na jednotlivých gréckych ostrovoch nepoznať. Tam sa vždy dostávate do vášho vysnívaného raja, kde si môžete oddýchnuť od svojich starostí. Práve tieto destinácie hrajú medzi slovenskými cestovateľmi stále prím. A s tým prichádza i zásadná dilema – ktorý z dvojice najobľúbenejších si vybrať tentoraz? V malom porovnaní sa vás budeme snažiť oboznámiť s výhodami a nevýhodami dovolenky na Kréte a Rodose, aby ste si mohli vybrať práve to skvelé dovolenkové miesto pre vás. viac »

Stredozemné more po novom. Objavte ostrovy, ktoré si uchovali svoju krásu

Creek of Piana, Korzika
24.07.2015

Túžba po dokonalej dovolenke nás často núti hľadať miesta, o ktorých vopred vieme, že nie sú také preplnené. Veď kto túži po tom, aby sa na pláži tlačil s ďalšou stovkou ľudí. Horšie to môže byť už len ak je tam priveľa rodín s neposlušnými deťmi, alebo dokonca zvieratami. Tak si dovolenku nepredstavujeme, hlavne ak túžime po oddychu. Našťastie aj v našom obľúbenom Stredozemnom mori stále nájdeme ostrovy, kam davy nemieria. Malé, vzdialené, ťažšie dostupné, izolované a prázdne. Tu je 10 z nich. viac »


<< Predchádzajúci 1 2 3 4 5 Nasledujúci >>
Piatok, 4. september. 2015. Meniny má Rozália.

Ponuka zájazdov

Foto dňa