Dovolenka pri mori

Jesenné Grécko – kde sa ešte možno vybrať na dovolenku?

28.09.2014 | | Hodnotenie článku: 3.67

Po nedôvere, ktorá nastala voči Grécku v období ich finančnej krízy, sa do krajiny opäť vracajú davy turistov. Tento rok prišlo ďalšie znovuzrodenie a s veľkou radosťou sa tam vrátilo aj množstvo Slovákov. Tí, ktorí to ešte nestihli počas leta, majú šancu oddýchnuť si tam aj začiatkom jesene. Ešte do polovice októbra sa držia teploty na príjemnej hranici, potom sa už dá zájsť iba do tých južnejších teplejších oblastí, ktoré však zároveň patria k tým najobľúbenejším. Nezabúdajte aj na ponuku poznávacích zájazdov, ktoré môžete absolvovať aj v Grécku.

viac

Lefkada – navštívte grécky ostrov dostupný aj autom

pláž Porto Katsiki, ostrov
15.09.2014

Lefkadu od pevniny delí totiž len 50 metrov. Spojený s pontónovým mostom robí tento ostrov jediným v Grécku ľahko dostupný aj autom. Počas letných mesiacov navštívi Lefkadu tisícky turistov, aby si užili príjemné teploty, nádherné pláže, veľkolepé pohoria, čisté more, úžasné vodopády a objavili bohatú kultúru ostrova a očarujúce tradičné dedinky. Spoznajte aj vy pravý grécky vidiek, romantické zákutia a vápencové útesy obklopené tyrkysovým morom. viac »

Turecký Ölüdeniz – najkrajšia pláž Európy

Egejská riviéra, Turecko
14.09.2014

Turecko je krajina ležiaca na hranici dvoch svetadielov so zaujímavou zmesou kultúr. Architektúra, história, dlhé piesočné pláže obmývané tyrkysovým morom, ale aj pouličné bazáre, pestrofarebné koberce, divoké rieky či chutná kuchyňa. Nielen to, ale omnoho viac láka turistov stráviť svoju dovolenku práve tu. Teplota vzduchu je stále vysoká, nechajte sa nahovoriť aj vy. Veľa cestovných kancelárií ponúka lastminute do Turecka práve teraz. My by sme radi priblížili Egejskú riviéru, a to konkrétne Fethiye a Ölüdeniz s malebnou lagúnou. viac »

Chorvátsko a jeho TOP 8 - Využite posledné chvíle leta

Plitvické jazerá, Chorvátsko
30.08.2014

Mnohí z nás poznajú Chorvátsko len prostredníctvom pláží a pár atrakcií v ich okolí. Po náročnej a dlhej ceste sme radi, že si môžeme trošku oddýchnuť pri mori a tak nám ani nenapadne vybrať sa preskúmať krásy tejto krajiny. Ibaže takýmto prístupom robíme veľkú chybu, pretože nám uniká mnoho skvostov. Jeden rok sa to preto rozhodnite urobiť inak. Namiesto bývania na jednom mieste si naplánujte vlastný poznávací zájazd a prezrite si aj zvyšok Chorvátska. viac »

Sardínia – zažite ešte nezabudnuteľnú dovolenku, určite si to zaslúžite

Pláž Biderossa, Sardínia
28.08.2014

Čo takto zažiť ešte dovolenku, kde môžete stretnúť nejakú celebritu a zvečniť si to fotkou? Na to určite nezabudnete a môžete rozprávať svojím známym ako ste stretli Rihannu, Melissu Satta, Heidi Klum, Seala, Georga Clooneyho, Cristiana Ronalda, Anastaciu, Geri Halliwell a mnoho iných, ktorí si tento jedinečný ostrov obľúbili. Vyberte sa hlavne do severnej časti Sardínie a my vám garantujeme, že aspoň na jedno slávne meno natrafíte. Stále príjemných 33°C s teplotou vody okolo 26°C. Ideálny čas na spoznávanie divokej prírody tohto talianskeho ostrova. viac »

VIDEO, ktoré vám ukáže čo skrýva neobjavená krajina

Čierna Hora
25.08.2014

Obzrite si ako plynie čas vo videu, ktoré poukazuje na krásy jednej z doteraz veľmi neobjavených krajín. Turistický ruch sem ešte úplne nezavítal, ale to tejto stredomorskej krajine vôbec nevadí. Obrazy, ktoré nám video ukáže uchvátia dobrodružných cestovateľov aj pobytových turistov. Dámy a páni, na scénu prichádza Čierna Hora. viac »

Ako sme v kánoe preskúmali Dunaj alebo Objavte miesto, kde sa Dunaj stretá s morom

Leknové polia, Delta Dunaja
23.08.2014

Netradičná dovolenka pre všetkých, ktorí chcú zažiť niečo nové a dobrodružné a ešte za málo peňazí. Úžasné zákutia, miesta kde zastal čas, neporušená príroda, to všetko vás čaká v delte Dunaja. My sme sa ju rozhodli objavovať na kajakoch, na ktorých sme ju splavili z Tulcee. Takto sme Dunaj odprevadili až do jeho ústia v Čiernom mori. Prekonali sme 150 kilometrov, z toho 130 na vode a 20 kilometrov sme sa zviezli traktormi. viac »

Najväčšia piesková duna v Európe - Duna du Pyla

Duna Pyla, Francúzsko
20.08.2014

Viete, že za púštnymi dunami nemusíte cestovať do Afriky, na Saharu? Veľkú púštnu dunu nájdete aj v Európe, konkrétne vo Francúzsku. Nachádza sa približne 60 kilometrov od oblasti Bordeaux, na pobreží Biskajského zálivu v srdci lesa Landes de Gascogne. viac »

Na Jadrane ako v Škandinávii – Obrovský záliv skrýva bohatú históriu

Kotor, Boka Kotorská, Čierna
17.08.2014

Prostredie, ktoré by sa viac hodilo na sever nájdete v tejto prímorskej oblasti. Jedná sa o najväčší záliv Jadranu a patrí Čiernej hore. Obzrite si prekrásnu prírodu a historické budovy, ktoré tu zanechali už starí Rimania. viac »

Chorvátsko alebo 10 foto dôkazov, že za krásnym morom netreba ísť priďaleko

Poreč, Chorvátsko
06.08.2014

Neprajníci tvrdia, že za rohom prekrásne more nájsť nemôžeme. Hoci je Chorvátsko už niečo viac ako len povestná klasika, má svoje čaro, ktoré mu nikto neuprie. Áno existuje Grécko a Taliansko a dokonca aj Slovinsko. Ale ani jedna z týchto krajín nám natoľko neučarovala, ako práve ono. Pre neveriacich sme pripravili 10 foto dôkazov, prečo sa Chorvátsko poľahky vyrovná iným dovolenkovým destináciám. Načo ísť do exotiky, keď toto všetko máme blízko: viac »

Patras – grécke mesto, ktoré nikdy nespí

Patras, Grécko
03.08.2014

Rušné študentské mesto, kde zábava, história a kultúra sa miešajú dohromady, aby vytvorili destináciu plnú úžasných objavov. Patras je atraktívne miesto medzi horami a morom. Nasledujte rytmus mesta – strávte ráno prechádzaním sa po mestských námestiach a objavujte krásne zrenovované neoklasicistické budovy. A keď sa zotmie, ponorte sa do dejiska zábavy, kedy sú ulice pretransformované a nočný život sa začína. viac »


<< Predchádzajúci 1 2 3 4 5 Nasledujúci >>
Utorok, 30. september. 2014. Meniny má Jarolím.

Ponuka zájazdov

Foto dňa