Dovolenka pri mori

Chorvátsko a jeho TOP 8 - Využite posledné chvíle leta

30.08.2014 | | Hodnotenie článku: 4.14

Mnohí z nás poznajú Chorvátsko len prostredníctvom pláží a pár atrakcií v ich okolí. Po náročnej a dlhej ceste sme radi, že si môžeme trošku oddýchnuť pri mori a tak nám ani nenapadne vybrať sa preskúmať krásy tejto krajiny. Ibaže takýmto prístupom robíme veľkú chybu, pretože nám uniká mnoho skvostov. Jeden rok sa to preto rozhodnite urobiť inak. Namiesto bývania na jednom mieste si naplánujte vlastný poznávací zájazd a prezrite si aj zvyšok Chorvátska.

viac

Sardínia – zažite ešte nezabudnuteľnú dovolenku, určite si to zaslúžite

Pláž Biderossa, Sardínia
28.08.2014

Čo takto zažiť ešte dovolenku, kde môžete stretnúť nejakú celebritu a zvečniť si to fotkou? Na to určite nezabudnete a môžete rozprávať svojím známym ako ste stretli Rihannu, Melissu Satta, Heidi Klum, Seala, Georga Clooneyho, Cristiana Ronalda, Anastaciu, Geri Halliwell a mnoho iných, ktorí si tento jedinečný ostrov obľúbili. Vyberte sa hlavne do severnej časti Sardínie a my vám garantujeme, že aspoň na jedno slávne meno natrafíte. Stále príjemných 33°C s teplotou vody okolo 26°C. Ideálny čas na spoznávanie divokej prírody tohto talianskeho ostrova. viac »

VIDEO, ktoré vám ukáže čo skrýva neobjavená krajina

Čierna Hora
25.08.2014

Obzrite si ako plynie čas vo videu, ktoré poukazuje na krásy jednej z doteraz veľmi neobjavených krajín. Turistický ruch sem ešte úplne nezavítal, ale to tejto stredomorskej krajine vôbec nevadí. Obrazy, ktoré nám video ukáže uchvátia dobrodružných cestovateľov aj pobytových turistov. Dámy a páni, na scénu prichádza Čierna Hora. viac »

Ako sme v kánoe preskúmali Dunaj alebo Objavte miesto, kde sa Dunaj stretá s morom

Leknové polia, Delta Dunaja
23.08.2014

Netradičná dovolenka pre všetkých, ktorí chcú zažiť niečo nové a dobrodružné a ešte za málo peňazí. Úžasné zákutia, miesta kde zastal čas, neporušená príroda, to všetko vás čaká v delte Dunaja. My sme sa ju rozhodli objavovať na kajakoch, na ktorých sme ju splavili z Tulcee. Takto sme Dunaj odprevadili až do jeho ústia v Čiernom mori. Prekonali sme 150 kilometrov, z toho 130 na vode a 20 kilometrov sme sa zviezli traktormi. viac »

Najväčšia piesková duna v Európe - Duna du Pyla

Duna Pyla, Francúzsko
20.08.2014

Viete, že za púštnymi dunami nemusíte cestovať do Afriky, na Saharu? Veľkú púštnu dunu nájdete aj v Európe, konkrétne vo Francúzsku. Nachádza sa približne 60 kilometrov od oblasti Bordeaux, na pobreží Biskajského zálivu v srdci lesa Landes de Gascogne. viac »

Na Jadrane ako v Škandinávii – Obrovský záliv skrýva bohatú históriu

Kotor, Boka Kotorská, Čierna
17.08.2014

Prostredie, ktoré by sa viac hodilo na sever nájdete v tejto prímorskej oblasti. Jedná sa o najväčší záliv Jadranu a patrí Čiernej hore. Obzrite si prekrásnu prírodu a historické budovy, ktoré tu zanechali už starí Rimania. viac »

Chorvátsko alebo 10 foto dôkazov, že za krásnym morom netreba ísť priďaleko

Poreč, Chorvátsko
06.08.2014

Neprajníci tvrdia, že za rohom prekrásne more nájsť nemôžeme. Hoci je Chorvátsko už niečo viac ako len povestná klasika, má svoje čaro, ktoré mu nikto neuprie. Áno existuje Grécko a Taliansko a dokonca aj Slovinsko. Ale ani jedna z týchto krajín nám natoľko neučarovala, ako práve ono. Pre neveriacich sme pripravili 10 foto dôkazov, prečo sa Chorvátsko poľahky vyrovná iným dovolenkovým destináciám. Načo ísť do exotiky, keď toto všetko máme blízko: viac »

Patras – grécke mesto, ktoré nikdy nespí

Patras, Grécko
03.08.2014

Rušné študentské mesto, kde zábava, história a kultúra sa miešajú dohromady, aby vytvorili destináciu plnú úžasných objavov. Patras je atraktívne miesto medzi horami a morom. Nasledujte rytmus mesta – strávte ráno prechádzaním sa po mestských námestiach a objavujte krásne zrenovované neoklasicistické budovy. A keď sa zotmie, ponorte sa do dejiska zábavy, kedy sú ulice pretransformované a nočný život sa začína. viac »

Dovolenka autom. Na chorvátsky Krk sa poľahky dostanete

Pohľad na dolinu pri
02.08.2014

V posledných dňoch je vidno stále viac a viac plne nabalených áut, ktoré smerujú na juh. Jednou z možností kam sa Slováci vyberajú je aj chorvátsky ostrov Krk. Ostrov s prekrásnymi zátokami a jednoduchou cestou. viac »

Dovolenka v Španielsku? Obzrite si tie najkrajšie pláže.

Pláž Charco, Španielsko
01.08.2014

Španielsko je síce trochu ďalej, ale aj tak tam turisti radi chodia. Tunajšia atmosféra je všetko po čom dovolenkári túžia. Krásne slnečné počasie, skvelé pláže, služby aj atrakcie. Ľudia veselí a ochotní. Jedlo lahodné, vína výborné a sladkostí neúrekom. Pridajte si tapas v baroch, siesty v reštauráciách a fiesty na uliciach a vznikne tá najlepšia možná kombinácia na dovolenku. Preto vám Dromedár prináša prehľad najkrajších pláží Španielska. viac »

Dovolenka po grécky. Nea Vrasna – teplé more a slnečné počasie

Nea Vrasna, Grécko
29.07.2014

Stále teplé počasie, čisté more, upravená pláž a pokojné prostredie. Nea Vrasna je dedinka a rezort, ktorý sa stáva veľmi obľúbeným hlavne pre dlhú pieskovú pláž. Spolu s vedľajšou Asprovaltou, ktorá je len približne kilometer vzdialená, vytvárajú neoddeliteľnú dvojicu, ktorá sa navzájom dopĺňa. Ochutnajte grécke špeciality na jednej z terás v Asprovalte a nechajte sa uniesť v rytme nočného života, ktorý ponúka. viac »


<< Predchádzajúci 1 2 3 4 5 Nasledujúci >>
Utorok, 2. september. 2014. Meniny má Linda.

Ponuka zájazdov

Foto dňa