Európske atrakcie

Šialené lanové centrum má netradičné miesto – Nachádza sa uprostred jaskyne

11.12.2014 |

Hlavne sa nepozerajte dolu a len skáčte. Také by mohlo byť pravidlo pri návšteve lanového centra vo Walese. Keď sa totiž pozriete pod vaše nohy uvidíte len prázdnotu. Pod vami sa bude rozprestierať len vzdialené dno bývalej bane.

viac

Pont du Gard: viete, na ktorej bankovke ho nájdete?

Pont du Gard, Francúzsko
22.02.2014

FRANCÚZSKO - Pokiaľ sa chcete tento rok v lete vydať na potulky južným Francúzskom, určite nevynechajte unikátnu historickú pamiatku z čias Rimanov, ktorá je postavená zo žltých vápencových blokov, pochádzajúcich z neďalekého lomu na ľavom brehu rieky Gardon. Výnimočnosťou mosta sa inšpirovali mnohí svetoví umelci. viac »

Nezvyčajné hrady a zámky Európy

Neuschwanstein, Nemecko
14.02.2014

Majestátne hradné múry už po stáročia fascinujú ľudstvo. Nechávajú nás obdivovať ušľachtilosť svojich tvarov, nedobytnosť hradných múrov či zákutia, v ktorých sa odohrávali príbehy, ústiace do rôznych historických prameňov či povestí. Medzi nimi sú však niečím výnimočné stavby, ktoré sú originálne ako štruktúrou, tak i celkovým dojmom. viac »

Vyberte sa do magického sveta Harryho Pottera

Svet Harryho Pottera -
25.01.2014

VEĽKÁ BRITÁNIA - Aj vy patríte k fanúšikom toho malého čarodejníka, ktorý sa rokmi premenil na veľkého mága, ktorý zachránil nielen ten fantazijný svet, ale aj nás obyčajných muklov? Tak v tom prípade je vám možno trošku smutno za jeho dobrodružstvami a filmami, ktoré sa už s najväčšou pravdepodobnosťou nedočkajú pokračovania. O tom, že by ste sa veľmi radi poprechádzali tajomným Rokfortom, nemusíme snáď ani pochybovať. Váš sen sa už teraz môže stať skutočnosťou. V krajine, v ktorej J. K. Rowling priviedla na svet Harryho Pottera, je totiž vybudované múzeum, ktoré vás pozve na prechádzku magickým svetom. viac »

Vatikán: budete obdivovať Michelangelove fresky alebo si užijete romantiku záhrad?

Vatikán
10.01.2014

VATIKÁN - Krajina v srdci Ríma ponúka viac, ako by ste si mysleli. Ochutnávky umenia a histórie aj opojné prechádzky v zelených alejach... Alebo vás sem láka niečo „vyššie“? Či už je vaša duša estetická, romantická alebo spirituálna, na svoje si prídete určite. viac »

Transylvánska stredoveká tradícia

Tváre Transylvánie, Rumunsko
04.01.2014

RUMUNSKO - Chalúpky v pastelových farbách udrú do očí ako prvé, keď sa vyberiete do Transylvánie pátrať po historickom odkaze tohto rumunského regiónu. Starobylý charakter dláždených nádvorí a drevených brán vytvára atmosféru, v ktorej ožívajú dávne mýty a legendy, medzi nimi aj tie o Drakulovi. viac »

Island: galéria zázrakov prírody (2. časť)

Landmanalaugar, Island
11.11.2013

ISLAND - Island je krajina ako žiadna iná. Z geologického pohľadu najmladší kút planéty má tak rozmanitú prírodu, že cesta po ostrove je zážitkom ako cesta po obrovskom kontinente. Island je známy dych vyrážajúcimi prírodnými scenériami, gejzírmi, jedinečnými geotermálnymi úkazmi, ale aj sopkami komplikujúcimi leteckú dopravu nad Atlantikom. viac »

Island: galéria zázrakov prírody (1. časť)

Prechádzka ako po inej
05.11.2013

ISLAND - Island je krajina ako žiadna iná. Z geologického pohľadu najmladší kút planéty má tak rozmanitú prírodu, že cesta po ostrove je zážitkom ako cesta po obrovskom kontinente. Island je známy dych vyrážajúcimi prírodnými scenériami, gejzírmi, jedinečnými geotermálnymi úkazmi, ale aj sopkami komplikujúcimi leteckú dopravu nad Atlantikom. viac »

Október v znamení vína - vyberte sa na najlepšie vínne cesty po Európe!

Toskánsko, Taliansko
07.10.2013

Nepochybujeme o tom, že slovenské vína aj prírodné krásy stoja za to, avšak pre vínnych gurmánov, ktorým by to nestačilo, chystáme aj tipy mimo rodnej hrudy. Taká dovolenka za hranicami všednosti s pohárom vína a farebnou jesennou prírodou má čosi do seba. viac »

Pozoruhodné európske fontány

Veľké kaskády, Rusko
05.10.2013

Do výšky tryskajúce pramene vody, sochy vytesané z kameňov, mramorové ozdoby, farebné svetlá, všetko skĺbené do jedinečného celku. Fontány sú ozdobami centier miest, honosných zámockých záhrad alebo mestských parkov. Na svete existujú milióny fontán, do ktorých vložili autori veľkú časť svojho tvorivého ducha a niektoré z nich sú naozaj jedinečné. viac »

Päť miest, ktoré sa v Rumunsku oplatí vidieť

hrad Bran, Rumunsko
29.09.2013

RUMUNSKO - Hoci je Rumunsko naším kolegom v Európskej únii, musíme si chtiac nechtiac priznať, že o ňom toho veľa nevieme. Je to sčasti aj preto, že sme ho dlhé roky vnímali ako chudobnú krajinu na európskej periférii, ale dnes sa už situácia našťastie mení k lepšiemu. Rumunsko totiž začína byť čoraz vo väčšej miere vnímané aj ako turistická destinácia. A to je len dobre, pretože sa má svetu naozaj s čím pochváliť a to napríklad aj týmito piatimi miestami, ktoré vám chceme priblížiť v tomto článku. viac »


Pondelok, 22. december. 2014. Meniny má Adela.

Ponuka zájazdov

Foto dňa