Európske atrakcie

Malý nemusí vždy znamenať nudný - Isle of Wight (2. časť)

15.03.2014 | | Hodnotenie článku: 4.60

VEĽKÁ BRITÁNIA - Na Isle of Wight máte na výber veľké množstvo pláží. No ak vás leňošenie na nich prestane baviť, tak máte na výber z pestrej ponuky aktivít. Vráťte sa do histórie ostrova a navštívte jednu z pamiatok, absolvujte vyhliadkový let a pozrite si ostrov zhora alebo sa vyberte vyšantiť na jednu z atrakcií pre vás či deti. Ostrov ich má v ponuke viac než dosť. Okrem toho každý mesiac sa tu koná nejaký festival či vystúpenie. Je len na vás, kam sa vyberiete.

viac

Pozoruhodné európske fontány

Veľké kaskády, Rusko
05.10.2013

Do výšky tryskajúce pramene vody, sochy vytesané z kameňov, mramorové ozdoby, farebné svetlá, všetko skĺbené do jedinečného celku. Fontány sú ozdobami centier miest, honosných zámockých záhrad alebo mestských parkov. Na svete existujú milióny fontán, do ktorých vložili autori veľkú časť svojho tvorivého ducha a niektoré z nich sú naozaj jedinečné. viac »

Päť miest, ktoré sa v Rumunsku oplatí vidieť

hrad Bran, Rumunsko
29.09.2013

RUMUNSKO - Hoci je Rumunsko naším kolegom v Európskej únii, musíme si chtiac nechtiac priznať, že o ňom toho veľa nevieme. Je to sčasti aj preto, že sme ho dlhé roky vnímali ako chudobnú krajinu na európskej periférii, ale dnes sa už situácia našťastie mení k lepšiemu. Rumunsko totiž začína byť čoraz vo väčšej miere vnímané aj ako turistická destinácia. A to je len dobre, pretože sa má svetu naozaj s čím pochváliť a to napríklad aj týmito piatimi miestami, ktoré vám chceme priblížiť v tomto článku. viac »

VIDEO Exotika v Európe - tropické ostrovy neďaleko Berlína

Tropical Islands, Nemecko
10.09.2013

NEMECKO - Jeseň sa už začala, no lacnú exotickú dovolenku si môžete užiť aj priamo v Európe - stačí zájsť do Nemecka, kde asi 60 kilometrov juhovýchodne od Berlína v Brandenbursku nájdete tropický raj v obrovskej hale. viac »

Nahliadnite do britských kráľovských rezidencií (2. časť)

Hampton Court Palace, Veľká
02.09.2013

VEĽKÁ BRITÁNIA - Šialenstvo okolo britskej kráľovskej rodiny vďaka narodeniu nového dediča opäť nabralo na obrátkach a turisti začali byť čoraz zvedavší, v akých priestoroch vlastne britské kráľovské dieťa vyrastá. Vybrali sme niekoľko sprístupnených zámkov, kde to môžete zistiť na vlastnej koži. viac »

Nahliadnite do britských kráľovských rezidencií (1. časť)

The Palace of Holyroodhouse,
01.09.2013

VEĽKÁ BRITÁNIA - S príchodom kráľovského bábätka na svet sa opäť rozpútalo šialenstvo okolo britskej monarchie. My sme zaostrili na to, v akom prostredí kráľovský potomok a jeho príbuzní trávia svoje bežné dni. Dobrou správou je, že do mnohých komnát môžete nakuknúť aj vy. viac »

Do Alcobaçy za portugalským Rómeom a Júliou

Alcobaça, Portugalsko
30.08.2013

PORTUGALSKO - Kto si myslí, že nesmrteľný milenecký pár žil iba v Taliansku, mal by zamieriť do portugalského mesta Alcobaça. Tam natrafí na podobný príbeh lásky, ktorej stálo v ceste veľa prekážok. viac »

Malebné európske dedinky: kde ich nájdeme?

Gran, Nórsko
12.08.2013

Svet nerobia krásnym len luxusné, svetoznáme turistické destinácie, ktoré si nie každý môže dovoliť. V každej krajine sa skrývajú aj menej známe, ba zabudnuté miesta, ktorým ale nízka popularita neuberá na kráse a charizme. Patria medzi ne predovšetkým odľahlé dediny a ďalšie riedko osídlené lokality, kde sa často spolu s príjemným a tichým prostredím drží ruka v ruke aj prívetivosť a súdržnosť jej obyvateľov. viac »

Po stopách Tour de France (1. časť)

Saint-Malo, Francúzsko
02.08.2013

FRANCÚZSKO - Tour de France 2013 bol jubilejný 100. ročník cyklistických pretekov. Preteky začali 29. júna 2013 v Porto-Vecchio na Korzike. Na ostrove Korzika sa uskutočnili prvé tri etapy a tým sa Tour dostala aj do posledných dvoch francúzskych metropolitných departementov, kde doposiaľ ešte neprebiehala. Pretekári, ktorí došli do cieľa, absolvovali celkovo 3 360 kilometrov. Cieľ v Paríži bol naplánovaný na 21. júla. viac »

Gotland - švédske vikingské dedičstvo

Gotland, Švédsko
18.07.2013

ŠVÉDSKO - Švédi, ktorí dobre poznajú pútavé tajomstvá svojej krajiny, mieria počas dovolenkových dní na jediné miesto - ostrov Gotland vzdialený približne 90 km od pevniny, na ktorom sa snúbi vikingská história s jednoduchosťou ostrovného života. viac »

Portugalsko na tanieri (3. časť)

Portugalsko
18.07.2013

PORTUGALSKO - Väčšina milovníkov dobrého jedla a pitia smeruje do mesta Porto najmä kvôli preslávenému sladkastému vínu. Ochutnávka Portského, čo mesto na severe Portugalska preslávilo, je určite jedinečný zážitok. Tamojšie vínne pivnice ponúkajú návštevníkom prehliadku spojenú s výkladom a ochutnávkou vína. viac »


Štvrtok, 17. apríl. 2014. Meniny má Rudolf.

Ponuka zájazdov

Foto dňa